گزارشات رسیده حاکی از آن است که کمپانی نوکیا از این پس دیگر از سیستم عامل های سیمبین و میگو پشتیبانی نخواهد کرد.

از همان زمان که نوکیا به سراغ ویندوزفون رفت، این کمپانی فنلاندی از تصمیم خود مبنی بر عدم پشتیبانی از Symbian و Meego خبر داده بود و پس از تصاحب این شرکت توسط مایکروسافت، دیگر امید. چندانی به بقای این دو سیستم عامل نمانده بود. تا اینکه امروز نوکیا، تصمیم نهایی خود برای پایان دادن به پشتیبانی از سیمبین و میگو را بصورت رسمی اعلام کرد.

چند سال پیش، نوکیا دیگر نرم.افزار.های مربوط به پلت فرم سیمبین را تولید نمی.کرد و این وظیفه به Accenture محول شده بود و این شرکت نیز خبر از پشتیبانی از سیمبین تا سال 2016 داده بود. اما ایمیلی از نوکیا به کارکنانش، همه. این تصمیمات و برنامه را نقش بر آب کرد. چراکه نوکیا در این ایمیل، رسما از عدم پشتیبانی از سیمبین و میگو پرده برداشت و ارائه هرگونه به.روزرسانی نرم.افزاری برای سیمبین و میگو را از طریق فروشگاه نوکیا منتفی اعلام کرد. این بدین معنی است که پس از یکم ژانویه 2014 یعنی 11 دی.ماه، توسعه دهندگان این دو پلت فرم، دیگر قادر به توسعه و نشر نرم.افزارهای خود در فروشگاه نوکیا نخواهند بود.

نوکیا این تصمیم را در جهت تمرکز بیشتر برروی سری Asha و Windows Phone اعلام کرده است. البته می.توان ادامه. حیات Asha را به.خاطر قید نام آن در قرارداد با مایکروسافت دانست که مایکروسافت را متعهد به ادامه. تولید آن کرده است. شاید این تصمیم زیاد هم تاثیرگذار نباشد، چراکه امروزه افراد کمی از گوشی.های سیمبین و میگو استفاده می.کنند.

موضوعات مشابه: