كاربران گوشی های هوشمند به هنگام قفل گوشی هايشان، به ياد كليدهای جادویی Alt+Crtl-Del سيستم عامل ويندوز در رايانه ها می افتند، اگرچه برای رهایی از قفل گوشی ها اين كليدها در دسترس نيست در مقابل راه حل های مفيدی پيش رو می باشد.

كاربران آيفون می توانند از زاه حل هار پيشنهادی برای راه اندازی گوشی.های متوقف شده خود استفاده كنند.

برنامه هنگ کرده را با Force close متوقف کنید

اگر یک برنامه برای شما مشکل ساز شده است، تلاش کنید آنرا ببندید. برای انجام اینکار در سیستم عامل iOS 7، دوبار روی دکمه خانه بزنید تا سوییچر برنامه.ها که اپل آنرا نوار چند وظیفه.ای می.نامد بالا بیاید، سپس به چپ یا راست بروید تا برنامه مشکل دار را بیابید و با سوییپ کردن به سمت بالا آنرا از صفحه بیرون بی.اندازید. اگر نسخه سیستم عامل شما iOS 6 است، روی دکمه خانه بزنید تا به صفحه خانه بروید. سپس با دوبار ضربه زدن به دکمه خانه، سوییچر برنامه.ها را بالا بیاورید. سپس انگشت خود را روی آیکن یک برنامه برای چند ثانیه نگه دارید تا آن آیکن شروع به حرکت یا لرزیدن کند، بعد روی علامت منفی قرمز رنگی که ظاهر می.شود کلیک کنید تا برنامه مورد نظرتان بسته شود.

دستگاه خود را ری استارت کنید

اگر آیفونتان ضعیف عمل می.کند به گونه.ای که حتی نمی.توانید سوییچر برنامه.ها را باز کنید، هر طور شده دستگاه خود را ری استارت کنید. برای اینکار دکمه اسلیپ را بفشارید تا اسلایدر قرمز Slide to power off نمایان شود. انگشت خود را طبق دستورالعمل از سمت چپ به سمت راست حرکت دهید تا دستگاه.تان خاموش شود. برای روشن کردن دوباره دستگاه، دوباره دکمه پاور را بفشارید تا لوگوی اپل ظاهر شود.

ری استارت فوری

اگر دستگاه.تان به هیچ یک از کارهای بالا پاسخ نمی.دهد، باید آنرا مجبور به ری استارت کنید. برای اینکار دکمه پاور و خانه را به طور همزمان برای چند ثانیه نگه دارید تا لوگوی اپل نمایان شود، در این حالت گوشی شما ری استارت خواهد شد.

بازگرداندن به تنظیمات کارخانه.ای

اگر آیفونتان مثل روزهای اولش سریع عمل نمی.کند. به بخش تنظیمات رفته، به قسمت General سر بزنید و Reset را انتخاب کنید و Reset All Settings را بفشارید. این گزینه تمامی تنظیمات آیفون شما را به روز اول باز می.گرداند، اما کاری به اطلاعات موجود در آن ندارد. اگر می.خواهید از دست اطلاعاتتان هم به طور کلی راحت شوید، Erase All Content را برگزینید.

ری استور کردن از طریق آیتونز

می توان از طریق آیتونز دستگاه خود را ری استور کنید. آیفون را به کامپیوتر متصل کنید و آن را در فهرست منبع انتخاب کنید .به تب Summary بروید و سپس روی گزینه Restore iPhone ضربه بزنید. این گزینه از تنظیمات آیفون شما بک آپ می.گیرد و سپس یک کپی جدید از iOS را درون گوشی.اتان دانلود و نصب می.کند و پس از آن گوشی را به تنظیمات پیش فرض باز می.گرداند. در آخر می.توانید اگر خواستید اطلاعاتی بک آپ گرفته شده را با Restore Backup به گوشی بازگردانید.

موضوعات مشابه: