گزارشات رسیده حاکی از آن است که کمپانی سامسونگ نیز همانند ال جی، تولید انبوه صفحه نمایش منعطف را شروع کرده است.

کمپانی سامسونگ، به تازگی در اعلامیه ای خبر داده که تولید انبوه صفحه نمایش منعطف را شروع کرده ولی بر خلاف رقیبش، قرار است ظرف چند روز آینده اولین محصول تجاری مجهز به آن را نیز معرفی نماید. سامسونگ نه تنها می خواهد در زمینه عرضه محصول با نمایشگر منعطف ال جی را پشت سر بگذارد، بلکه در سایر رده ها نیز قدرت خود را به رخ رقیب می کشد.

اگر خبر مربوط به تولید انبوه صفحه نمایش منعطف ال جی را خوانده باشید به خاطر د ارید که ضخامت پنل تولیدی ال جی ۰.۴۴ میلیمتر است ولی محصول سامسونگ تقریبا یک سوم آن، یعنی ۰.۱۲ میلیمتر ضخامت دارد. همچنین وزن پنل oled منعطف سامسونگ نیز ۵.۲ گرم است که ۲ گرم سبک تر از محصول رقیب می نماید. البته در نظر داشته باشید که نمایشگر سامسونگ ۵.۷ اینچی است و پنل ال جی ۶ اینچی.

در مورد شعاع خمیدگی این دو پنلنیز می توان گفت که پنل ال جی می تواند بدون شکستگی حول دایره ای با شعاع ۷ سانتی متر خم شود، این در حالی است که پنل سامسونگ قادر است با شعاع ۴ سانتی متر خم شود. به بیان دیگر، پنل سامسونگ قابلیت انعطاف بهتری دارد.

بنابراین در این رقابت، ال جی عنوان بزرگترین پنل oled منعطف را از آن خود می کند و سامسونگ که قطر نمایشگرش ۰.۳ اینچ کمتر است در زمینه وزن، ضخامت و قابلیت انعطاف، دارای برگ برنده است. انتظار می رود محصولات این دو شرکت و سایر شرکت های درخواست کننده این تکنولوژی، در سال ۲۰۱۴ بازار مصرف را به اشغال خود در آورند.