کاربران متعددی از سوختن سيم كارت.های رایتل خود گلایه دارند، اما به گفته. مدیران اپراتور سوم، یکی از مهم.ترین موضوعاتی که باعث سوختن این سيم كارت.ها می.شود، پانچ. کردن غیراصولی آن.هاست.

به نقل از ايسنا، مدیر بازاریابی رایتل در این باره اظهار کرد: براساس آمار سيم كارت.های مرجوعی، تعداد سيم كارت.های سوخته ما بالا نیست و در اغلب موارد سيم كارت.هایی که دچار مشکل شده.اند، به دلیل پانچ.کردن غیراصولی بوده است.

محمد فرجود تاکید کرد: وقتی کاربران دستگاه.های جدیدی مانند اپل خریداری می.کنند نیاز به سيم كارت.هایی با اندازه کوچک.تر دارند و در موارد متعدد افراد اقدام به پانچ.کردن غیر اصولی سيم كارت می.کنند که این موضوع باعث از بین رفتن و تخریب سيمكارت می.شود.

وی ادامه داد: توصیه ما به کاربران این است که هنگام تهیه سيم كارت، سيم كارت.های دوپانچ رایتل را تهیه کنند تا بتوانند هم از اندازه مرسوم استفاده کرده و هم در صورت تغییر گوشی به سيم كارت میکرو دسترسی داشته باشند. هزینه. این سيم كارت.ها نیز فرقی با سيم كارت.های معمولی ندارد و کاربران مجبور به آن نیستند که برای تهیه آنها هزینه. اضافی پرداخت کنند.

فرجود در عین حال یادآور شد: با توجه به این.که درصد قابل توجهی از خرابی.ها به دلیل پانچ.کردن غیر اصولی سيم كارت.ها رخ می.دهد ما در مراکز خود اقدام به پانچ.کردن سيم كارت نمی.کنیم و توصیه.مان به کاربران هم این است که هنگام خرید از سيمكارت.های دوپانچ استفاده کنند.

انواع سيم كارت.های اپراتور سوم عبارتند از:

سیم کارت عادی رایتل:

سيم كارت.های عادی در اندازه مرسوم و متداول سيم كارت.های موجود در کشور ارائه می.شوند و مبتنی بر خدمات نسل سوم شبکه تلفن همراه (3g) هستند.

میکرو سيم كارت رایتل:

میکرو سيم كارت.های رایتل با اندازه.ای در حدود 50 درصد کوچک.تر از سيم كارت.های عادی ارائه می.شوند و مناسب با دستگاه.های هوشمند نسل جدید مانند: 4/ iphone4s، Samsung Galaxy S4، Sony Xperia Z، HTC One، LG G2 هستند و نسل سوم شبکه تلفن همراه (3G) را در دسترس علاقه.مندان و کاربران قرار می.دهند.

نانو سيم كارت رایتل:

همچنین بر اساس فناوریهای روز دنیا و براساس استاندارد معرفی شده از سوی موسسه استاندارد.های مخابراتی اروپا (ETSL)، در کشور نانو سيم كارت 3G نیز ارائه شده است که تقریبا 40 درصد کوچک.تر از میکروسيم كارت است و جهت استفاده در دستگاه.هایی هم.چون iphone 5s/5c/5 و ipad mini طراحی شده است.

سيم كارت.های دو پانچ رایتل:

استفاده از نسل جدید گوشی.های تلفن همراه نیز مستلزم دارا.بودن سيم كارت.های مناسب این دستگاه در ابعاد کوچک.تر است. در همین راستا، سيم كارت.های دوپانچ (میکرو/ عادی» رایتل امکان تبدیل سيم كارت از حالت عادی به میکرو و بالعکس را فراهم آورده است.

مشترکین می.توانند با جداسازی بخش مرکزی سيم كارت از قاب (آداپتور)، آن را به حالت میکرو تبدیل کرده و از آن در کلیه. دستگاه.های نسل جدید ارتباطی که از سيم كارت میکرو پشتیبانی می.کنند، استفاده کنند.

هم.چنین در صورت نیاز به استفاده. این سيم كارت.ها در اندازه عادی، می.توانند مجددا سيم كارت میکرو جداسازی شده خود را در قاب اصلی (آداپتور) آن قرار دهند و از آن در دستگاه.های معمولی استفاده کنند.

موضوعات مشابه: