[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  فورد در حال استفاده از API پیشبینی گوگل (Google Prediction API) برای شکل دادن به رفتار رانندگی خودرو ها بر مبنای تاریخچه ی رانندگیِ رانندگان است! ایده این است که مصرف سوخت/انرژی با حدس زدن مسیر های روتین راننده، کنترل و بهینه سازی شود.

  ای.پی.آی پیشبینی گوگل ابزاری است که توسعه دهندگان می توانند از آن استفاده کنند تا اپلیکیشن هایی بنویسند که محتوایی خاص (مانند فیلم، موزیک و حتی مواردی مثل قشر مخاطبین هدف و ...) را به کاربر پیشنهاد دهند. این تکنولوژی از سرور های ابری عظیم گوگل برای پیشبینی هایش استفاده خواهد کرد.

  در کنفرانس گوگل I/O که یازدهم ماه مِی، در سانفرانسیسکو برگزار شد؛ فورد اعلام کرد که این ای.پی.آی می تواند رفتار (نحوه و عادات مختلف رانندگی) راننده را تشخیص داده و کنترل های خودرو را طوری بر اساس آنها مصرف سوخت را بهینه سازی کرده و یا کارایی خودرو های الکتریکی را بالا ببرد.

  به طور خاص، فورد در حال استفاده از نرم افزار پیشبینی گوگل، برای یاددادن تاریخچه ی رانندگی به ماشین هاست. این تاریخچه، بر اساس این که راننده به کدام نقطه سفر کرده است و این کار را در چه موقعی از روز انجام داده است تکمیل می شود. فورد باور دارد که با استفاده از تاریخچه رانندگی (که ثبت شدن یا نشدن آن در اختیار راننده خواهد بود) قادر می باشد که با توجه به زمان حرکت راننده، پیشبینی کند که او قصد حرکت به چه جایی را دارد. این تولید کننده اعلام کرده که این قابلیت، ماشین را قادر می سازد تا خودش را برای مسیر و سوخت (یا انرژی الکتریکی) مصرفی، بهینه سازی کند.

  رایان مک گی، کارشناس تکنیکی در زمینه معماری و طراحی الگوریتم کنترل خودروی کمپانی فورد، در همایش گوگل I/O توضیح داد که این سیستم چگونه کار می کند:

  زمانی که دارنده ی خوردرو استفاده از این سرویس را تایید می کند، یک پروفایل داده ی رمز گذاری شده بر مبنای مسیر ها و زمان سفر ایجاد می گردد. زمانی که راننده ماشین را روشن می کند، نرم افزار پیشبینی گوگل، رفتار راننده را بر مبنای این تاریخچه، با زمان فعلی رانندگی مطابقت می دهد و مسیری را که راننده به احتمال زیاد، از آن استفاده می کند، پیشبینی کرده و محاسبه می کند که چگونه باید عملکرد رانندگی را نسبت به موقعیت خود؛ بهینه سازی کند.

  سپس، کامپیوتر از راننده می پرسد که مسیر حدس زده شده، درست است یا خیر؟ اگر پاسخ مثبت بود، کامپیوتر ماشین، استراتژی خاص خودش را برای کنترل انتقال قدرت ماشین دنبال می نماید.

  برای مثال، مسیر حدث زده شده ممکن شامل یک منطقه ی منحصر به ماشین های الکتریکی باشد که امکان شارژ ماشین ها هم در آنجا وجود داشته باشد.. بر این مبنا خودرو می تواند مقدار مصرف انرژی را در کل مسیر برای خودش معین کند تا بتواند باتری را برای تمام مدت رانندگی حفظ نماید. به عبارت دیگر در صورتی که مسیر شامل هیچ منطقه ای برای شارژ ماشین ها نباشد،مطمئنا ماشین استراتژی سخت گیرانه تری را اعمال خواهد کرد.


  موضوعات مشابه: