اسپاركل، پشتيباني محصولات خود از 7 Windows كه هفتمين نسل سيستم عامل ويندوز شركت مايكروسافت است را اعلام نمود. از آنجايي كه اسپاركل هميشه به دنبال فراهم نمودن دسترسي آسان و كارايي بالا براي كاربران است؛ اين بار نيز با بهره گرفتن از سيستم عامل 7 Windows درصدد است يك تجربه نو و قابل اطمينان را براي تمامي كاربران اعم از حرفه*اي و نيمه حرفه*اي فراهم آورد.


نكاتي چند در مورد 7 Windows


1- 7 Windows پيشرفت چشمگيري در زمينه رابط برنامه*نويسي نرم*افزار كاربردي 11 API (DirectX)و همچنين پشتيباني از فناوري لمسي داشته است (به عنوان مثال صفحه نمايش لمسي). استفاده كمتر از انرژي، اشغال فضاي كمتري از حافظه، افزايش و سهولت ارتباط سيستم با بقيه كامپيوترها، اجراي روان*تر بازي*ها و ارتباط راحت با اينترنت و ... از ساير قابليت*هاي جديد در 7 Windows مي*باشد.

2- در ويندوز هفت قابليتي مربوط به شمارش و مديريت درايوهاي سخت*افزاري ارايه شده است. همچنين براي محافظت از داده*ها، قابليتي به نامBilLocker Go اضافه شده كه با استفاده از آن، مي*توان داده*هاي موجود در درايوهاي قابل حمل(Flash) را رمزگذاري كرد. اين قابليت، كنترل بيشتري روي داده*هايي كه از شركت خارج مي*شوند، فراهم مي*آورد و موجب مي*شود كه اطلاعات در صورت مفقود يا ربوده شدن درايو، به دست افراد نااهل نيفتد. ضمناً در 7 Windows، امكانات زيادي به پروفايل*هايFirewall اضافه شده است كه دسترسي به برنامه خاصي را براي كاربردي خاص، براي متخصصينIT فراهم مي*كنند.

3- در 7 Windows قابليتي به نامDirect Access ارايه شده كه با استفاده از اين قابليت مي*توان كامپيوترهاي متصل به اينترنت را حتي زماني كه خارج از شبكه شركت هستند، مديريت و به روزرساني كرد.

4- در اين سيستم عامل، براي متخصصاني كه استفاده از محيط اسكريپت*نويسي خط فرمان براي آنها آسان نيست، ابزار جديدي به نام2 Powersell v قرار داده شده است كه مي*توانند با استفاده از اين ابزار گرافيكي عمليات تكراري را با كمترين نياز به آشنايي با زبان*هايي اسكريپتي، براي انجام به صورت خودكار، برنامه*ريزي كنند.

5- يكي ديگر از مهم*ترين بهبودهاي 7 Windows ، امكان Peeking(نگاه انداختن) پنجره*ها است. انتقال به يك پنجره به شكل سريع و سردستي براي خواندن برخي مطالب داخل آن بدون ورود كامل به آن پنجره، مي*تواند بسيار كاربردي و باعث صرفه*جويي در وقت شود. براي ساده*تر كردن اين كار، با حركت دادن ماوس روي نوار ابزار، پيش نمايش تمامي پنجره*ها را مي*توان ديد و پنجره*اي را كه ماوس را روي پيش نمايش آن مي*بريد، به شكل يك صفحه شيشه*اي درمي*آيد. سپس با كنار بردن ماوس تمامي اين صفحات پيش نمايش محو مي*گردند. همان گونه كه شما از امكان نگاه انداختن در پنجره*هاي مختلف استفاده مي*كنيد، مي*توانيد از آن براي ديدن دسكتاپ هم استفاده كنيد.

6- با استفاده از ويدوز مديا پلير، مي*توانيد از هر جايي به وسيله اينترنت، به آرشيو فايل*هاي چند رسانه*اي خود دسترسي داشته باشيد.

7- مايكروسافت تمام تلاش خود را به كار گرفته است تا زمان*هاي اضافي مانند زمان لود شدن، زمان خاموش شدن، زمان برگشت ازStandby و ... را كاهش دهد. با توجه به توسعه يافتن تعداد كاربران كامپيوترهاي همراه، سيستم عامل*ها بايد توجه بيشتري به استفاده از باتري*ها داشته باشند. 7 Windows نيز نسبت به سيستم عامل*هاي قبلي مايكروسافت داراي ويژگي*هاي برتري در اين زمينه است. كه از آن جمله مي*توان به كاهش نور صفحه مانيتور در زمان*هاي بيكاري اشاره نمود. بهبود يافتن ويژگي پايين آوردن ميزان درخشندگي صفحه نمايش در زمان*هاي بيكاري در 7 Windows باعث افزايش عمر باتري مي شود.

8- نكته ديگري كه 7 Windows را نسبت به ويستا متمايز مي*كند، حجم ويندوز پس از نصب است كه به شش گيگابايت رسيده كه در مقايسه با ويستا (حدود يازده گيگابايت) در حدود پنج گيگابايت كاهش يافته است. لازم به ذكر است كه مايكروسافت سازگاري كامل 7 Windows با درايوهاي SSD را تاييد كرده است.

تيم فني اسپاركل براي اطمينان دادن به كاربران خود، رابطه كاري نزديكي با مايكروسافت كه غول سيستم عامل در دنيا به شمار مي*آيد، برقرار كرده است تا شرايط ويژه*اي را براي كاربران فراهم كند. در حال حاضر تمامي محصولات اسپاركل و سري كاليبر، تست*هاي انجام شده تيم مايكروسافت را پشت سر گذاشته*اند كه به اين ترتيب تمامي محصولات اسپاركل از اين پس با لوگري7 "Certified for Windows " مايكروسافت عرضه مي*گردند و با تاييد مايكروسافت كارت*هاي گرافيكي اسپاركل و كاليبر، سازگاري كامل با ويندوز نسخه هفت را خواهند داشت.
با توجه به توضيحات مختصري كه در بالا آمد و تلاش اسپاركل براي ارتقاء هر چه بيشتر كارايي كارت*هاي گرافيكي خود، كاربران از اين پس مي*توانند با خيالي آسوده و اطمينان از كارايي بالاي كارت گرافيكي خود از دنياي گرافيكي و بازي*هاي روز دنيا لذت ببرند.

موضوعات مشابه: