پیامدهای گل مژه زدن برای چشم چیست؟
یك چشم پزشك اظهار كرد: التهاب لبه پلک یا به اصطلاح «گل مژه» یکی از عوارض شایع چشمی در کشور است، اما این عارضه چه پیامدهایی را به دنبال دارد؟

گل مژه می*تواند عوارض دیگری همچون حساسیت و عفونت را ایجاد کند. بنابراین مراقبت از این عارضه و معاینه توسط چشم پزشک ضروری است.
دکتر علیرضا رمضانی ضمن اشاره به مطلب فوق گفت: برخی بیماری*های چشمی به خصوص التهابات لبه پلک چشم می*تواند منجر به حساس شدن چشم نسبت به نور شده و مشکل ساز باشد و یا عفونت*هایی كه در لبه پلک ایجاد کرده منجر به شوره زدن پلک و در نهایت خستگی زودرس چشم و ایجاد حالت سوزش در آن شود.
وی در ادامه با بیان اینکه برخی بیماری*های ژنتیکی و مادرزادی نیز می*توانند عوارض و علائمی مانند التهابات چشمی داشته باشند و فرد طی آن در نور زیاد دید کمتری داشته باشد؛ افزود: بعضی بیماری*های ژنتیکی یا زمینه*ای نیز می*توانند خود عاملی موثر بر ایجاد بیماری*های التهابی چشم بوده و یا ایجاد کننده آنها باشند.
دکتر رمضانی در پایان تاكید كرد: در بیماران مبتلا به التهابات چشمی، شست و شوی چشم به خصوص مژه*ها، مراجعه به پزشک و استفاده از آنتی بیوتیک*های خوراکی جهت تسکین و بهبود بیماری توصیه می*شود؛ چرا که عدم رسیدگی به آن موجب شوره زیاد در چشم و در نتیجه عفونت*های چشمی خطرناک می*شود

موضوعات مشابه: