هزینه دولت انگلیس برای حفظ ویندوز XP [براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  در شرایطی که تنها ۴ روز تا پایان زمان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز XP باقی مانده است، دولت انگلستان از توافق با این شرکت برای تمدید مدت ارائه خدمات پشتیبانی این سیستم عامل خبر داد.


  دبلیوپی سنترال، بنا به اعلام مقامات دولتی انگلیس، به این دلیل که در حال حاضر بسیاری از سیستم ها و فعالیت های اداری و خدماتی در این کشور بر پایه سیستم عامل ویندوز XP صورت می گیرد با شرکت مایکروسافت برای تمدید زمان پشتیبانی آن برای 12 ماه دیگر به توافق رسیده است.
  بر اساس این توافق 5.5 میلیون پوندی، معادل 9.2 میلیون دلار، مایکروسافت خدمات امنیتی این سیستم عامل را ارائه خواهد داد و مشکلات بحرانی آن را در زمان تعیین شده برطرف خواهد کرد.
  طی سال.های اخیر شرکت مایکروسافت تاریخ 8 آوریل 2014 را به عنوان تاریخ اتمام ارائه خدمات پشتیبانی ویندوز XP اعلام کرده بود، اما دولت انگلستان و بسیاری از شرکت.های دیگر اعلام کرده اند که هنوز برای حذف این سیستم عامل از فعالیت.های خود آمادگی نداشته و در صورت قطع پشتیبانی آن توسط مایکروسافت با اختلالات جدی در فعالیت.های خود مواجه خواهند شد.
  بر همین اساس، در حال حاضر تنها در بخش خدمات سلامت انگلستان 85 درصد از 800 هزار رایانه موجود آن بر پایه سیستم عامل ویندوز XP به مردم این کشور خدمات ارائه می دهند.
  ویندوز XP در سال 2001 توسط شرکت مایکروسافت به بازار عرضه شد  موضوعات مشابه: