بررسی*های جدید نشان می*دهد که تقاضا برای صفحه نمایش* AMOLED به*طور فزاینده*ای در حال افزایش بوده و این درحالی است که گرایش بازار به فن*آوری قدیمی LCD رو به کاهش است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان، بررسی*های جدید از سوی شرکت تحقیقاتی iSuppli نشان می*دهد تقاضا برای صفحه* نمایش*های AMOLED تا سال ۲۰۱۵، ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت و از ۴/۴۹ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۰ به ۲/۲۷۱ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۵ خواهد رسید.

پیش بینی می*شود؛ مجموع ارزش بازار AMOLED در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۶/۳ میلیارد دلار باشد؛ یکی از تحلیل*گران iSuppli هم در این باره می*گوید: در مقایسه با LCDهای سنتی که در اکثر تلفن*های همراه استفاده می*شود، صفحه* نمایش* AMOLED از کاربرد بیشتری در تلفن*های هوشمند برخوردار است. زیرا زاویه دید وسیع*تری دارند و ضخامت آن*ها نیز کمتر است.

این تحلیل*گر خاطرنشان کرد: درحالی*که وضعیت*های AMOLED روشن است، در عین*حال این صفحه* نمایش* چالش*هایی را نیز ایجاد کرده است*، از جمله هزینه بالای تولید، چالش*های مربوط به رزولوشن، عمر کوتاه این صفحه* نمایش*ها و روند زمان*گیر تولید.

در حال حاضر این صفحه* نمایش* ۳۰ تا ۶۰ درصد گران*تر از صفحه نمایش*های LCD است اما گفته می*شود سامسونگ قصد دارد در نیمه دوم سال ۲۰۱۱ با استفاده از راهکارهای جدید قیمت این محصول را کاهش دهد.

صفحه* نمایش* AMOLED در ساخت تبلت هم کاربرد دارد و سامسونگ هم اعلام کرده قصد دارد تولید پنل*های بزرگ*تر را برای تبلت گالکسی تب آغاز کند.


موضوعات مشابه: