دانشجویان مرکز تحقیق و ازمایش مواد پرانرژی دانشگاه نیومکزیکو، بخشی از دوره آموزش خود را در بیابانی دورافتاده می گذرانند. آنها در این بیابان تلاش میکنند با انفجار بمب، الماس تولید کنند!
مجید جویا: خیلی*ها فکر می*کنند فعالیت*های دانشگاهی به حضور در کلاس*های خسته*کننده درسی و حل معادلات ریاضی پیچیده روی صفحات کاغذ خلاصه می*شود، اما مجله پاپ*ساینس در بازدیدی از بزرگ*ترین دانشگاه*های جهان، گزارشی از هیجان*انگیزترین آزمایشگاه**های آن*ها فراهم کرده که شور و شوق در گوشه و کنار آن موج می*زند. گزارش امروز مربوط به مرکز تحقیق و آزمایش مواد پرانرژی دانشگاه صنعتی نیومکزیکو است.
حرفه: متخصص بمب

هدف آموزش: خلق الماس با استفاده از چند تن مواد منفجره

برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید


مرکز تحقیق و آزمایش مواد پرانرژی، در بیابانی وحشی و غیرمسکونی به مساحت 100 کیلومتر مربع قرار دارد. این بیابان آن*قدر دور افتاده است که در آن می*توان روزانه ده*ها آزمون یا «شلیک» مواد منفجره را انجام داد.
این مرکز که در زمان جنگ دوم جهانی بنا نهاده شد، یکی از پیشروترین آزمایشگاه*های ایالات متحده برای پژوهش بر روی مواد منفجره است. این آزمایشگاه هر چیزی را در خود دارد، از زمین*های آزمایش برای روبات*های مین*یاب گرفته تا جایی که دانشجویان خودروها، تانک*ها و ساختمان*ها را منفجر می*کنند.
آزمایشگاه*های معمولی شامل بسته بندی هزاران کیلوگرم از نیترات آمونیوم در اطراف یک کانتینر کربن برای تولید الماس صنعتی هستند؛ یا آزمایش ایمنی ساختارها و موادی که ممکن است در دنیای واقعی در معرض انفجار قرار گیرند. دانشجویان بر روی تمام چشم*اندازهای پژوهش کار می*کنند، که شامل ترتیب دادن انفجارها، تحلیل داده*ها و فکر کردن به آزمون*های جدید می*شود.


موضوعات مشابه: