شرکت توشیبا در نمایشگاه بین*المللی SID 2011 آخرین نمایشگر پیشرفته خود برای دستگاه*های الکترونیکی همراه را به نمایش گذاشت و رقابت تنگاتنگ خود را با بزرگان این عرصه آغاز کرد.

به گزارش ایستنا، شرکت توشیبا در این نمایشگاه از دو نمایشگر خود رونمایی کرده است. یکی از این نمایشگرها که در خانواده محصولات LCD طبقه*بندی می*شود به اندازه 3/3 اینچ ساخته شده است و قادر به پخش تصاویر با کیفیت 480 در 864 پیکسل و نمایش 300 پیکسل در هر اینچ است. نمونه این محصول در بازار موجود است و به همین خاطر چندان قابل ملاحظه نیست.

اما شرکت توشیبا در این اقدام نمایشگر لمسی دیگری را به اندازه 4 اینچ به نمایش گذاشته است که در خانواده نمایشگرهای HD LCD طبقه*بندی می*شود. این نمایشگر قادر به پخش تصاویر با کیفیت 720 در 1280 پیکسل است که در هر اینچ می*تواند 367 پیکسل را نمایش دهد. لازم به ذکر است،* نمنایشگر Retina که باکیفیت*ترین نمایشگر موجود برای دستگاه*های الکترونیکی همراه محسوب می*شود، قادر به نمایش 326 پیکسل در هر اینچ مربع است.

کنتراست نمایشگر جدیدی که شرکت توشیبا به نمایش گذاشته یک به 1500 است(1500:1) که بر این اساس کنتراست آن نسبت به نمایشگر گوشی هوشمند آیفون 4 تا 2 برابر افزایش یافته است.

بر اساس قرارداد منعقد شده بین توشیبا و تولیدکنندگان بزرگ تلفن*همراه، قرار است این نمایشگر فوق باکیفیت در نسل جدید گوشی*ها به دست کاربران برسد.


موضوعات مشابه: