شركت اينتل نمونه اوليه گوشي هوشمند جديدي را به نمايش گذاشته كه بر اساس پردازنده ضعيف و كم*مصرف Medfield ساخته شده و قرار است از سال آينده وارد بازار جهاني شود.

به گزارش فارس به نقل از پي*سي*ورلد، شركت اينتل براي ورود به بازار گوشي*هاي هوشمند و رايانه*هاي لوحي و استفاده از پردازنده*هاي خود در اين دسته از ابزارهاي الكترونيكي همراه تاكنون با مشكلات فراوان مواجه بوده است. در حال حاضر بخش اعظم پردازنده*هاي همراه در اختيار شركت انگليسي ARM Holdings است.

شركت اينتل هم*اكنون همكاري صميمانه و نزديكي را در زمينه توسعه و توليد نسل جديد گوشي*هاي هوشمند با نوكيا آغاز كرده است تا از اين طريق بتواند سيستم*عامل MeeGo خود را به صورت گسترده وارد بازار كند. اما شركت نوكيا چندي پيش به دنبال انعقاد قرارداد با مايكروسافت و استفاده از سيستم*عامل ويندوز موبايل به همكاري*هاي خود با اينتل پايان داد.

"پائول اوتليني " مديرعامل اينتل در اين خصوص توضيح داد: «ما براي انتخاب همكار خود در دنياي تلفن*همراه اشتباه كرديم و اعتراف مي*كنيم كه نوكيا در اين زمينه شريك خوبي نبوده است».

شركت اينتل سيستم*عامل موبايلي MeeGo را به صورت مشترك با نوكيا توليد كرده است كه قصد دارد آن را در اختيار توليدكنندگان بزرگ تلفن*همراه بگذارد. اوتليني در اين باره توضيح داد: «ما قصد داريم گوشي هوشمند خود و ديگر گوشي*هاي مجهز به سيستم*عامل MeeGo را اوايل سال آتي ميلادي روانه بازار كنيم».