شرکت Pantech از تولید گوشی هوشمند جدیدی خبر داده است که قوی*ترین گوشی هوشمند دنیا مبتنی بر سیستم*عامل اندروید محسوب می*شود.

به گزارش ایستنا، این گوشی هوشمند که Vega Racer نام گرفته است، شامل پردازنده دوهسته*ای 5/1 گیگاهرتزی می*شود که در کنار آن پردازنده گرافیکی Adreno 220 GPU وظیفه پخش تصاویر را برعهده دارد و همین مسئله باعث شده است تا این محصول عنوان قوی*ترین گوشی هوشمند دنیا را به خود اختصاص دهد.

قرار است که این گوشی فعلا فقط در بازار کره به فروش برسد و پس از آن در دیگر کشورهای جهان نیز عرضه شود. پردازنده گوشی Vega Racer با پردازنده مرکزی گوشی هوشمند HTC EVO 3D یکسان است و هردوی آن*ها از Snapdragon MSM8660 استفاده می*کند. اما مدلی که شرکت Pantech در گوشی هوشمند جدید خود به کار گرفته توان داخلی بیشتری دارد و می*تواند با سرعت بالاتر اطلاعات را پردازش کند.

این گوشی هوشمند شامل نمایشگر لمسی 3/4 اینچی با کیفیت WVGA می*شود و از دیگر امکانات آن می*توان به رم یک گیگابایتی، دوربین دیجیتالی 8 مگاپیکسلی و دوربین دوم 3/1 مگاپیکسلی برای برقراری تماس*های تصویری اشاره کرد.

روی این گوشی هوشمند نسخه 3/2 سیستم*عامل اندروید موسوم به Gingerbread نصب شده است. لازم به ذکر است که شرکت Pantech هم*اکنون در حال تکمیل نخستین رایانه لوحی خود است تا آن را نیز در آینده نزدیک وارد بازار کند.


موضوعات مشابه: