[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

  به گزارش پایگاه اینترنتی Mashable،در پی انفجار کارخانه Foxconnشریک سخت افزاری شرکت اپل و سازنده اصلی دستگاه آیفون و آیپد برای این شرکت ، ۲ نفر کشته و ۱۶ نفر زخمی شدند.

  به گزارش فارنت، این حادثه در یکی از دو محل اصلی سازنده iPad2 شرکت اپل برای کارکنان این کارخانه روی داده است.

  شرکت اپل در پی این حادثه در این مورد بیانیه*ای منتشر کرده است:

  “ما عمیقا از این تراژدی به وجود آمده در کارخانه Foxconn’s در شهر چندو متاسفیم و ابزار همدردی با بازماندگان و مصدومان این حادثه می*کنیم وما به سختی در حال تلاش هستیم تا علت وقوع این حادثه دردناک را مشخص کنیم “.

  فاکس کان نیز به صورت رسمی در مورد این وقایع توضیح داده است:

  “ما قبول می*کنیم که در ساعت ۷ بعد از ظهر ۲۰ می ،یک انفجار در کمپ چندو روی داده و تا این لحظه تلفات این حادثه ۲ نفر کشته و ۱۶ نفر زخمی بوده است”.

  “ما در حال مداوای پرسنل خود در مراکز درمانی و همکاری با دولت برای روشن شدن علت این حادثه و همچنین تماس با خانواده های قربانیان و مصدومان و ابزار همدردی با آنها هستیم”.

  “همه چیز تحت کنترل کامل آتش نشانی است و ما آماده همکاری کامل با پلیس و مقامات محلی برای تحقیقات در مورد این تراژدی هستیم”.

  پیش بینی ها حاکی از آن است که با وقوع این حادثه ،تولید تبلت شرکت اپل بین ۱٫۸ تا ۲٫۸ میلیون عدد کاهش پیدا کند و در ۳ ماهه سوم سال جاری میلای بازار دچار کمبود ۲۲ تا ۳۶ درصدی از پیش بینی فروش ۸ میلیون عددی این تبلت خواهد شد.

  با وقوع این انفجار و حادثه ،سهام شرکت اپل در حدود ۱٫۵ درصد کاهش پیدا کرده است که نشان می*دهد معامله گران سهام بسیار نگران این حادثه و انفجار هستند.