شرکت مطالعاتی و تحقیقاتی گارتنر با انتشار گزارشی جدید اعلام کرد که در فصل نخست سال جاری میلادی در مجموع 8/427 میلیون دستگاه الکترونیکی ارتباطی قابل*حمل شامل انواع تلفن*های همراه در سراسر جهان فروخته شد که این رقم نسبت به فروش این قبیل دستگاه*ها در مدت مشابه سال قبل رشد 19 درصدی را پیش*رو داشت که 6/23 درصد از این دستگاه*ها را گوشی*های هوشمند تشکیل دادند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به گفته شرکت بریتانیایی گارنتر، فروش جهانی گوشی*های هوشمند در این دوره زمانی نسبت به فصل نخست سال 2010 میلادی رشد 85 درصدی را پیش*رو داشت.

گارتنر توضیح داد که گوشی*های هوشمند در این مدت عنوان پرفروش*ترین و محبوب*ترین دستگاه الکترونیکی همراه در دنیا را از آن خود کردند. "روبرتا کوتزا"(Roberta Cozza) مدیر تحقیقات گارتنر گفت: «از بین تمام دستگاه*های الکترونیکی ارتباطی قابل*حمل که در فصل نخست سال جاری میلادی به فروش رسیدند، 6/23 درصد را تلفن*های همراه شامل شدند که این رقم گویای رشد 85 درصدی فروش آن*ها نسبت به مدت مشابه سال قبل بود. این درصد می*تواند از این میزان فراتر رود و در فصل دوم امسال شاهد فروش بیشتر گوشی*های هوشمند باشیم».

او در ادامه گفت: «با توجه به اینکه برخی تولیدکنندگان بزرگ تلفن*همراه خبر عرضه نسل جدید محصولات خود با امکانات قابل ملاحظه را در فصول آتی سال اعلام کردند، کاربران در انتظار این محصولات به سر می*برند و به همین خاطر می*توانیم در ماه*های آتی سال جاری میلادی شاهد افزایش فروش گوشی*های هوشمند در بازار جهانی باشیم».

در فصل نخست سال 2011 میلادی شرکت نوکیا موفق به فروش 6/107 میلیون دستگاه تلفن*همراه شد که البته 5/5 درصد سهم آن در بازار جهانی گوشی کاهش یافت و سهم آن در این بازار به پایین*ترین میزان خود از سال 1997 تاکنون رسید.


موضوعات مشابه: