شرکت MasterCard بر اساس نتایج حاصل از بررسی جدید خود اعلام کرد این روزها مردم با علاقه بیشتری سراغ سیستم*های بانکداری موبایلی می*روند و در این میان جوانان بیش از دیگر اقشار جامعه برای استفاده از این سیستم*ها ابراز علاقه می*کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات، طبق نتایج منتشر شده حاصل از این بررسی جدید، بیش از 63 درصد افراد 18 تا 34 ساله که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند اعلام کردند که از تلفن*همراه خود به راحتی برای پرداخت پول مربوط به خریدهایی که انجام داده*اند، استفاده می کنند. در گروه افراد 35 سال به بالا تنها 37 درصد توضیح دادند که این قبیل خدمات را مورد استفاده قرار می*گیرند و به کمک گوشی خود هزینه مربوط به خریدهای انجام شده را می*پردازند.

به طور کلی گفته می*شود که زندگی نوجوانان و جوانان بیش از دیگر افراد جامعه به تلفن همراه وابسته است. طبق این بررسی جدید، حدود 65 درصد افراد 18 تا 34 ساله اعلام کردند که همراه داشتن تلفن*همراه برای آن*ها واجب*تر از بودن کیف پول جیبی است. این رقم برای گروه افراد بالای 35 سال 34 درصد اعلام شد.

شرکت MasterCard که از بزرگترین ارایه دهندگان مراکز خدمات بانکداری الکترونیکی در جهان محسوب می*شود، برای انجام این نظرسنجی از شرکت تحقیقاتی Kelton Research کمک گرفت و بین تاریخ 15 تا 22 آوریل 11 نفر را مورد مطالعه قرار داد.

طبق نتایج این بررسی 51 درصد مردان و 40 درصد خانم*ها از تلفن*همراه برای خریدهای خود استفاده می*کنند. همچنین گفته شده است که 49 درصد آقایان و 45 درصد خانم*ها از دیدن شخصی که تلفن*همراه را برای انجام خریدهای خود جایگزین کارت اعتباری کرده است خوشحال می*شوند.


موضوعات مشابه: