عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: تعداد قابل توجهی کانال ارتباطی و همچنین مسیرهای مختلف به منظور تحقق یک ارتباط با کیفیت برای حجاج ایرانی در ایام حج امسال در نظر گرفته شده است.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات از وزارت ارتباطات، احمد پورنگ*نیا افزود: حجاج ایرانی می*توانند با استفاده از سیم*کارت*های تمامی اپراتورها، برای ارتباط استفاده کرده و هیچ تفاوتی در کیفیت مکالمات میان این اپراتورها وجود نخواهد داشت.

وی افزود: به منظور رفاه بیشتر حجاج و به حداقل رساندن اختلال*های احتمالی، علاوه بر در نظر گرفتن تعداد قابل توجهی کانال ارتباطی، مسیرهای پشتیبان نیز پیش*بینی شده تا در صورت بروز اختلال، ارتباط حجاج در داخل و خارج عربستان با مشکلی مواجه نشود.

وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس تمامی حجاج می*توانند از همه اپراتورهای موجود در حوزه*های ثابت و همراه برای ارتباطات خود بدون هیچ نگرانی استفاده کنند.

سرپرست معاونت نگهداری و مدیریت شبکه گفت: اپراتورهای داخلی چه اپراتورهای ثابت و چه اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه که با اپراتورهای دیگر قرارداد رومینگ دارند می توانند از این ارتباطات استفاده کنند.

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان این مطلب که نمایندگانی از مجموعه وزارت ارتباطات در مکه و مدینه مستقر هستند، تصریح کرد: در صورتی که حجاج ایرانی در خصوص استفاده از سیم کارتهای ایرانی با مشکلی مواجه شدند، می توانند به این مراکز مراجعه و در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: از حجاج ایرانی درخواست می*کنیم در صورتی که سیم*کارت آنها مفقود شد به منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده بلافاصله به مسوولان ذیربط در مکه یا مدینه مراجعه کرده تا در کمترین زمان ممکن سیم کارت جدید برای آن ها صادر شود.


موضوعات مشابه: