اولین گوشی تلفن همراه جهان و آخرین همتای آن در سال جدید.
مقایسه اولین گوشی تلفن همراه در جهان با آخرین مدل از محصول همان شرکت در سال 2010 اطلاعات و تغییرات شگفت انگیزی را آشکار می کند.به گزارش خبرگزاری مهر، شاید می دانستید که اولین تلفن همراه جهان توسط شرکت موتورلا تولید شده است. گوشی DynaTAC 8000X اولین گوشی تلفن همراهی بود که برای اولین بار از سال 1983 و با قیمت جالب توجه سه هزار و 995 دلار به صورت تجاری در سراسر جهان به فروش رسید.
شرکت موتورلا برای تولید این محصول عظیم الجثه در حدود 100 میلیون دلار هزینه کرده و 15 سال به مطالعه و تحقیق و توسعه فناوری های مورد نیاز پرداخته بود. این گوشی از نمایشگر LED برخوردار بوده و با هر بار شارژ کامل کاربر می توانست 30 دقیقه با آن صحبت کند.


[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
  • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
    براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]


    اکنون پس از گذشت 27 سال این شرکت در حال تولید تلفن همراهی به اندازه یک کف دست است که به گفته متخصصان به دلیل استفاده از سیستم عامل اندروید گوگل به گوشی نکسوس 2 گوگل تبدیل شود. این گوشی از صفحه کلید کامل QWERTY برخوردار بوده و طی ماه های آینده ارائه خواهد شد.
    به خوبی می توان دید که تلفنهای همراه امروز پس از 27 سال به تجهیزات الکترونیکی ساده ای تبدیل شده اند که ساخت آنها به جای 15 سال به چند ماه یا حداکثر چند سال زمان نیاز دارد و هزینه تولید آنها نیز از چند هزار دلار به چند صد دلار کاهش پیدا کرده است.