از جمله اهداف سازمان بسیح مهندسین فاوا، توسعه اینترنت پاک در کشور بوده که در همین راستا هشت هزار بسیجی متخصص در این حوزه، آمادگی خود را برای همکاری با این ارگان اعلام کرده اند.
مهندس سعید فرجیان زاده ، مسوول سازمان بسیج مهندسی فاوا در گفت و گو با خبرنگار سیتنا، اظهار داشت: سازمان بسیج مهندسی فاوا با هدف توسعه اندیشه های اسلامی در فضای مجازی و همچنین برای مقابله با تهدیدات در حوزه سایبری ایجاد شده است .
وی با بیان این که حضور موثر بسیج مهندسین فاوا در فضای مجازی باعث اعتلای فرهنگ اسلامی ، ایرانی در کشور خواهد شد، تصریح کرد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای راه اندازی این سازمان کمک شایانی کرده و در همین راستا نیز معاونان این وزارتخانه با همفکری و همکاری های خود این سازمان را همراهی می کنند.
مسسول بسیج مهندسین فاوا در ادامه با اشاره به فعالیت این ارگان در بحث نرم افزار و همچنین راه اندازی شبکه ملی اطلاعات که جز برنامه های وزارت ارتباطات در برنامه پنجم توسعه است؛ افزود: در فضای سایبری نیاز به حرکت بسیجی داریم.
وی در پایان خاطر نشان کرد: برخی اهدافی که در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دنبال می شود نیاز به حضور بسیجیان در حوزه را نمایان می ساخت.


موضوعات مشابه: