شركت " اچ تي سي "*توانست ظرف مدت چند سال سهم بازار ويندوز موبايل*ها را در كل دنيا بدست آورده و رتبه اول را در اين زمينه از آن خود كند.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران،از سایت خبرگزاری فارس، الكامپ و تلكام 87 شاهد حضور شركتها و كمپاني هاي بيشتري نسبت به چند دوره اخير بوده است. در ميان حضور يافتگان در اين رويداد ICT ، مشاهده نامهاي تجاري معتبر و حضور مديران اين كمپاني ها بسيار اميدوار كننده بود. چرا كه چنين استقبالي نويد بخش آينده اي روشن در برگزاري دوره هاي بعدي اين نمايشگاه است.
" لري لي " كه بعنوان مدير منطقه اي (خاورميانه) HTC در غرفه پرشين تلكام حضور يافته بود، دو سال است با سمت مدير فروش در كمپاني HTC مشغول به كار است، عمده دليل انتخاب اين كمپاني را نوآوري و پيشرو بودن دانست.
لي در رابطه با تاريخچه شركت HTC چنين مي گويد: شركت HTC از سال 1997 مشغول به تامين قطعات و پشتيباني از معتبرترين محصولات سري PDA,Packet PC جهان شد از جمله آنها مي*توان به تامين قطعات اصلي و بويژه پردازنده براي سري محصولات iPaQ ،HP و سپس i-Mate iPod ,Apple بصورت OEM و همكاري در توسعه و انطباق اپراتورهاي مختلف اروپايي و امريكايي مانند: Vodafon , O2, Orange, T-Mobile, AT&Tاشاره كرد.
بر همين اساس و با تكيه بر تجربه و سياست تجهيز برندهاي موفق دنيا، اين شركت توانست ظرف مدت چند سال سهم بازار قابل توجهي در حدود 70الي80 درصد ويندوز موبايل*ها را در كل دنيا بدست آورده و رتبه اول را در اين زمينه از آن خود كند و همچنين از 3 سال پيش با انتخاب يك راهبرد جديد كه همانا توليد تمامي محصولات با نام سازنده اصلي يعني HTC است توانسته تا به امروز در مقايسه با ديگررقبا 40تا50 درصد سهم بازار را در دست گيرد، البته همچنان در حدود 15درصد از سهم توليدات اين كمپاني به توليد در زمينه OEM ادامه مي دهد.
لي گفت: با توجه به روند استفاده از موبايل به عنوان رايانه همراه در بين اغلب كاربران بويژه حرفه اي ها و تجار، HTC تدوين رويكرد حركت توليد محصول به سمت كاربران نهايي را در دستور كار خود قرار داد كه موجب شد تا بخش ويژه طراحي را در شركت تاسيس و با برخورداري از تيم هاي مبتكر و متخصص به شناخت نياز كاربران و طراحي نوآورانه در زمينه سخت افزار و نرم افزار محصولات منجر شود.
وي افزود: به نحوي كه در سال بين 10 تا 15 نمونه محصول جديد با طراحي و امكانات هوشمند و زيبا روانه بازارهاي جهاني مي كند. تمامي PDA هاي ساخت اين كمپاني از پشتيباني قوي شركت مايكروسافت برخوردار بوده و از سوي ديگر براي اولين بار در دنيا كمپاني HTC مبتكر و صاحب پلتفرم نويني موسوم به android ميباشد كه از لينوكس بصورت متن باز در توليد آن استفاده شده است و از قابليت هاي كاربردي و ارتباطي فراواني بويژه ارتباط با سايت google برخوردار است.
" لي " راجع به پتانسيل بازار و كاربران ايراني چنين مي گويد: از نظر ما بازار ايران با توجه به فعاليت اپراتورهايي مانند MCI, Irancell,… با آمار فروش 20-30 ميليون سيم كارت و نسبت جمعيتي آن، بازار بسيار بزرگ و قابل توجهي است. بنحوي كه HTC اميد زيادي براي حضور فعال و كسب سهم بازار روبرشدي را در ايران دارد.
وي گفت: در حال طراحي و تكميل پلان اجرايي براي سال 2009 هستيم و بودجه خوبي نيز براي جايگاه سازي اين برند در بازار ايران پيش بيني ميكنيم. البته كاربران ايراني به راحتي ميتوانند از امكانات فونت فارسي ويندوز براي پيامك فارسي و ساير برنامه هاي كاربردي استفاده كنند و ما اميدواريم تا محصولات ويژه كاربران بازار ايران را هم در آينده وارد بازار كنيم.
يكي از مواردي كه هميشه براي مصرف كنندگان تلفن هاي همراه به عنوان يك معضل مطرح مي شود مسئله خدمات پس از فروش يا گارانتي است كه لري لي در رابطه با خدمات پس ازفروش محصولات خود در ايران اظهار داشت: در حال حاضر با همكاري نماينده ايران خود يعني شركت پرشين تله كام، شبكه فروشگاه ها و نمايندگان خدمات پشتيباني در شهرهاي مختلف ايجاد گرديده كه با ارسال كالالهاي معيوب به تهران در مدت كوتاهي مشتريان را با برخورداري از call center پشتيباني مي*كند.
شركت HTC كه در سالن 27 نمايشگاه تلكام 87 حضور دارد، از يكي از جديدترين تلفن هاي همراه هوشمند خود در اين نمايشگاه پرده برداري كرد.

موضوعات مشابه: