ده شركت بزرگ توليدكننده تلفن*همراه قرارداد مشتركي را امضا كردند تا به موجب آن، از سال آينده شارژر مشتركي را براي گوشي*هاي خود توليد كنند.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آ وری اطلاعات ایران ،از سایت فارس، به نقل از بيزينس*ويك، اين شركت*ها موافقت كرده*اند تا با توليد يك شارژر مشترك، امكان شارژ گوشي*ها با مدل*هاي مختلف از طريق يك شارژر واحد را از سال 2010 ميلادي براي اروپايي*ها ممكن كنند.
كميسيون اروپا در مورد اين قرارداد مشترك توضيح داد: توليدكنندگان اصلي تلفن*همراه در جهان با اين اقدام مشترك موافقت كرده*اند تا يك شارژر واحد را براي اروپا توليد كنند.
از جمله شركت*هايي كه در اين طرح حضور دارند مي*توان به اپل، ال*جي، موتورولا، نوكيا، سامسونگ و سوني*اريكسون اشاره كرد كه اين شركت*ها در مجموع 90 درصد بازار تلفن*همراه اروپا را در اختيار گرفته*اند.
در حال حاضر بيش از 30 نوع شارژر در اروپا مورد استفاده قرار مي*گيرد و هر گوشي با شارژر اختصاصي خود فروخته مي*شود.
اين مسئله وقتي شدت مي يابد كه كاربران براي تعويض گوشي خود، شارژر و گوشي قبلي را از رده خارج مي*كنند كه اين مسئله باعث آسيب بيشتر به محيط زيست مي*شود.
بر اساس اين قرارداد، شارژر بين*المللي جديد بر مبناي ورودي mini-USB توليد مي*شود و از اوايل سال 2010 در اختيار كاربران اروپايي قرار مي*گيرد.

موضوعات مشابه: