[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

  شرکت فراز ماهور ایرانیان از اوایل بهمن ماه امسال برای اولین بار در ایران و خاورمیانه سیم کارت بین*المللی با نام یونیورسال کارت ارایه خواهد داد.
  فناوران- منوچهر فارسی مسوول پروژه روز گذشته در نشستی خبری با بیان این مطلب گفت: طرح سیم کارت بین*المللی از سال 1387 برای رفع مشکل زایران ایرانی در سفرهای زیارتی بررسی شد که در این زمینه با اپراتورهای منطقه همچون سعودی تلکام، زین، آسیاسل و غیره رایزنی*هایی انجام شد.
  وی با بیان اینکه بعد از انجام مطالعات لازم، با تعدادی از شرکت*های خارجی فعال در بخش ارتباطات مذاکره کردیم، افزود: ادغام چند فناوری برای ما توجیهی گسترده داشت و برای انطباق مغایرت*های شرایط داخل و خارج و ایجاد تسهیلات برون مرزی با مسوولان و کارشناسان داخلی هماهنگی شد.
  فارسی گفت: یونیورسال کارت، تراشه*ای الکترونیکی است که در تمامی گوشی*های تلفن همراه استفاده می*شود و مسافران خارج از کشور را از خرید تلفن، کارت تلفن، سیم*کارت و سایر امکانات ارتباطی بی*نیاز می*کند.
  وی افزود: یونیورسال کارت از خروج ارز و اتلاف وقت مشترکان جلوگیری می*کند و خدمات آن متنوع است.
  شهروز فارسی، معاون پروژه شرکت فرازماهور ایرانیان نیز گفت: پیش از این مسافران باید در کشور مقصد سیم کارت تهیه می*کردند که این سیم کارت دایمی نبود اما این مشکل با سیم*کارت یونیورسال رفع شده است.
  وی با بیان اینکه مزیت عمده این سیم کارت، دایمی بودن آن است، افزود: صرفه*جویی در هزینه*های سفرهای برون*مرزی، پوشش گسترده شبکه در پنج قاره جهان، دریافت تماس رایگان در بسیاری از کشورهای پرتردد، دسترسی به اینترنت در کشورهای دارای زیر ساخت، صندوق صوتی و امکان دسترسی به آن با تلفن همراه ثابت و اینترنت از مزایای این سیم کارت است.
  وی با بیان اینکه این محصول در ایران کارایی ارتباطی ندارد، افزود: مزیت دیگر یونیورسال اپراتوری فارسی آن است که مشترک با گرفتن شماره 154 می*تواند با اپراتور فارسی ارتباط برقرار کند و رایگان از خدمات امور مشترکان بهره*مند شود.
  مصطفی راسخ، مدیر اجرایی شرکت نیز با بیان اینکه شرکت را زیر مجموعه جمهوری اسلامی می*دانیم، افزود: یکی از مزیت*های یونیورسال کارت، Voice massage است که مشترکان با گرفتن شماره 122 پیغام*شان را رایگان دریافت می*کنند.
  وی افزود: یونیورسال کارت سرویس ویژه دیگری نیز با نام باشگاه مشترکان ویژه یونیورسال دارد که در کشورهای دیگر امکان استفاده همزمان از اینترنت و مکالمه را برای مشترک فراهم می*کند.
  وی گفت: تهیه اعتبار در این نوع سیم*کارت از طریق اتصال با سامانه
  برای دیدن لینکها
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
  کلیک کنید
  ممکن است.
  معاون پروژه شرکت نیز در ادامه افزود: یونیورسال علاوه بر ایران در فلسطین اشغالی، نیکاراگویه، ونزوئلا، کنگو و تیمور شرقی نیز غیر فعال است.
  وی افزود: یونیورسال محصول همکاری چندین شرکت خارجی است که این محصول در شرکت آلمانی ساژم اورگا تولید می*شود و ما محصول آماده را وارد می*کنیم.
  وی گفت: فاز اول واگذاری یونیورسال از اوایل بهمن در تهران انجام می*شود، در فاز بعدی که سال آینده خواهد بود در سایر استان*ها این سیم کارت ارایه می*شود، و فاز سوم که انتهای سال آینده خواهد بود این سیم کارت را به کشورهای منطقه صادر خواهیم کرد.
  وی با بیان اینکه این سیم کارت قبل از واگذاری در کشورهایی همچون ژاپن، امارات، برزیل و عربستان تست شده است، افزود: در واگذاری محدودیت نداریم و واگذاری بستگی به تقاضا دارد.
  وی با بیان اینکه قیمت محصول 59 هزار تومان همراه با 10 هزار تومان شارژ اولیه است، گفت: صادرات این محصول به دلیل جلوگیری از اتلاف ارز از اولویت*های کاری ماست. همچنین برای بومی*سازی این محصول در آینده در حال برنامه*ریزی هستیم.
  وی با بیان اینکه هم مخابرات و هم اپراتورها از وضعیت رومینگ راضی نیستند، افزود: بعد از ارایه یونیورسال 75 درصد تماس*ها از ایران به مقصد خواهد بود در حالی*که با سیم کارت خارجی این تراز معکوس است. اگر تماس از خارج به داخل باشد کشور تماس گیرنده سود خواهد برد اما وقتی تماس از ایران به خارج باشد اورجینیشن تماس برای کشور ما خواهد بود و برای کشور ما مطلوب*تر است که تراز مکالماتی*اش با کشور مقصد مثبت شود و از این رو اپراتورها و مخابرات با ما همکاری خواهند کرد.
  مدیر اجرایی شرکت نیز در پاسخ به این پرسش که وقتی محصول آماده از خارج وارد می*شود آیا این شرکت نماینده شرکت*های خارجی نیست، گفت: ما نماینده نیستیم بلکه وارد کننده فناوری هستیم علاوه بر اینکه با بومی*سازی که در آینده انجام خواهد شد، این محصول را در داخل کشور تولید خواهیم کرد. وی گفت: این سیم*کارت در داخل کشور هم آنتن دهی دارد اما بنا به جو حاکم از این کار خودداری کرده*ایم.

  موضوعات مشابه: