كي از پرطرفدارترين محصولاتي كه در نمايشگاه CES كاربران را به سمت خود مي*كشاند تلفن*هاي همراه هستند كه در نمايشگاه امسال نيز شركت*هاي فعال در اين حوزه سعي كرده*اند بهترين و پيشرفته*ترين محصولات خود را به نمايش بگذارند.

به گزارش فارس به نقل از پي*سي*ورلد، اگر چه شركت*هاي بزرگ در حوزه تلفن*همراه سهم اصلي بازار جهاني گوشي*ها را از آن خود كرده*اند، اما در نمايشگاه امسال ديده شد كه حجم گسترده*اي از كاربران به سمت غرفه*هاي HTC، ال*ي، موتورولا، سامسونگ، دل و حتي Vizio هجوم آورده*اند و كمتر سراغ نوكيا و اپل رفته*اند. از بين ده*ها گوشي هوشمند عرضه شده در اين نمايشگاه نام 15 محصول برتر در زير آورده شده* است.

** Atrix 4G موتورولا
اين گوشي هوشمند به پردازنده دوهسته*اي مجهز شده است و از ديگر قابليت*هاي مهم به كار رفته در آن مي*توان به دوربين دوم براي برقراري كنفرانس*هاي تصويري، قابليت تصويربرداري با كيفيت HD، سيستم شناسايي اثر انگشت و رم يك گيگابايتي اشاره كرد. در حالي كه باتري گوشي*هاي هوشمند معمولا 1300 تا 1500mAh است، باتري اين گوشي 1930mAh اعلام شده است.


** Infuse سامسونگ
اين گوشي هوشمند شامل نمايشگر لمسي 4.5 اينچي از نوع Super AMOLED Plus مي*شود و دوربين ديجيتالي 8 مگاپيكسلي را در خود جا داده است. از ديگر امكانات آن مي*توان به پردازنده تك*هسته*اي 1.2 گيگاهرتزي، سيستم*عامل اندرويد 2.2 و رابط كاربري TouchWiz اشاره كرد.


** Optimus Black ال*جي
اين گوشي هوشمند كه همراه با سيستم*عامل اندرويد 2.2 به دست كاربران مي*رسد، شامل نمايشگر فوق شفاف 4 اينچي مي*شود و از ديگر مشخصات آن مي*توان به ضخامت 0.36 اينچي، باتري 1500mAh، دو دوربين ديجيتالي مجزا اشاره كرد.


** EVO Shift 4G شركت HTC
اين گوشي هوشمند كوچكتر از مدل EVO 4G ساخته شده است كه شالم نمايشگر 3.6 اينچي لمسي، صفحه*كليد كامل QWERTY به شكل كشويي، دوربين ديجيتالي 5 مگاپيكسلي و سيستم*عامل اندرويد 2.2 مي**شود.


** Droid Bionic موتورولا
اين گوشي پردازنده دوهسته*اي را در خود جا داده است و ديگر امكانات آن شامل رم 512 مگابايتي، نمايشگر لمسي 4.3 اينچي با قابليت تصويربرداري HD، دوربين ديجيتالي 8 مگاپيكسلي، دوربين مجزا مخصوص كنفرانس*هاي تصويري و قابليت برقراري ارتباط با شبكه 4G مي*شود.


** Xperia Arc سوني*اريكسون
اين گوشي هوشمند شامل نمايشگر لمسي 4.2 اينچي مي*شود و به سيستم*عامل اندرويد 2.3 مجهز شده است. براي اين گوشي دوربين ديجيتالي 8 مگاپيكسلي و دوربين دوم براي كنفرانس*هاي تصويري در نظر گرفته شده و ضخامت آن 0.34 اينچ اعلام شده است. اين محصول شامل خروجي HDMi نيز مي*شود.


** Venue Pro دل
اين گوشي يك نمايشگر لمسي 4.1 اينچي را در خود جا داده است و از مهم*ترين امكانات آن مي*توان به دوربين ديجيتالي 8 مگاپيكسلي، سيستم*عامل اندرويد 2/2 و پردازنده يك گيگاهرتزي اشاره كرد.


** Thunderbolt شركت HTC
اين محصول قابليت سازگاري با نسل جديد شبكه*هاي مخابراتي 4G LTE را دارد با نمايشگر لمسي 4.3 اينچي امكان مشاهده تصاوير با كيفيت بالا را فراهم مي*كند. براي اين گوشي سيستم عامل اندرويد 2.2 و رابط كاربري HTC Sense در نظر گرفته شده است و از ديگر امكانات آن مي*توان به دوربين ديجيتالي 8 مگاپيكسلي و پردازنده يك گيگاهرتزي اشاره كرد.


** Inspire ال*جي
اين گوشي نمايشگر لمسي 4.3 اينچي را در خود جا داده است و با پردازنده يك گيگاهرتزي خود، امكان پردازش اطلاعات با سرعت بالا را براي كاربران فراهم مي*كند. گوشي جديد اي*جي شامل دوربين ديجيتالي 8 مگاپيكسلي با دو لنز فلش مجزا مي*شود و روي آن سيستم*عامل اندرويد 2/2 نصب شده است.


** Vizio Android
اين گوشي نمايشگر لمسي 4 اينچي، دوربين ديجيتالي 5 مگاپيكسلي، سيستم برقراري تماس*هاي تصويري و صوتي، ورودي HDMI، چهار گيگابايت حافظه داخلي و قابليت پشتيباني از كارت حافظه microSD دارد.


** FreeStyle شركت HTC
اين محصول شامل نمايشگر لمسي 3.2 اينچي مي*شود و مهم*ترين قابليت*هاي آن به قرار زير اعلام شده است: گيرنده ماهواره*اي GPS، قابليت اتصال به شبكه بي*سيم Wi-Fi، بلوتوث، قابليت پخش برنامه*هاي موج FM راديو و سيستم*عامل Brew MP ساخت شركت HTC.


** BeTouch E210 ايسر
روي اين محصول سيستم*عامل اندرويد 2/2 نصب شده است و ظاهري شبيه به گوشي*هاي بلك*بري دارد. اين گوشي هوشمند شامل نمايشگر لمسي 2.6 اينچي مي*شود و از ديگر امكانات آن مي*توان به پردازنده 416 مگاپيكسلي، 256 مگابيات رم،* دوربين ديجيتالي 3.2 مگاپيكسلي، گيرنده ماهواره*اي GPS، شبكه بي*سيم Wi-Fi و راديو FM اشاره كرد.


** Revolution ال*جي
روي اين گوشي سيستم*عامل اندرويد 2/2 نصب و به نمايشگر لمسي 4.3 اينچي مجهز شده است. اين گوشي شامل پردازنده يك گيگاهرتزي، دوربين ديجيتالي 5 مگاپيكسلي، دوربين مجزا با كيفيت 1.3 مگاپيكسل براي كنفرانس*هاي ويديويي و قابليت اتصال به شبكه مخابراتي 4G اشاره كرد.


** Liquid Mini ايسر
اين گوشي هوشمند نمايشگر لمسي 3.2 را در قسمت جلوي خود قرار داده است و شامل پردازنده 600 مگاهرتزي مي*شود. از ديگر امكانات اين گوشي مي*توان به 512 مگابايت رم، دوربين 5 مگاپيكسلي، سيستم ارتباطي DLNA، راديو FM، گيرنده ماهواره*اي GPS و بلوتوث اشاره كرد.


** Ideos X5 هواوي
اين محصول با سيستم*عامل اندرويد 2.2، نمايشگر لمسي 3.8 اينچي، پردازنده 800 مگاهرتزي، دوربين 5 مگاپيكسلي با قابليت تصويربرداري به صورت HD و ميكروفون پيشرفته براي ضبط صداهاي محيط قيمت ارزاني دارد.


** Cliq 2 موتورولا
اين گوشي هوشمند كه از طريق شركت مخابراتي T-Mobile وارد آمريكا مي*شود، نمايشگر لمسي 3.7 اينچي را در خود جا داده است و شامل دوربين ديجيتالي 5 مگاپيكسلي، سيستم ارتباطي DNLA، پردازنده يك گيگاهرتزي و سيستم*عامل اندرويد 2.2 مي*شود.