مدیرعامل شركت ارتباطات سیار ایران گفت: واگذاری و عرضه سیم*كارت*های قاصدك و امین جزء لایسنس ما محسوب می*شود.

به نقل از ایسنا ، وحید صدوقی درباره واگذاری سیم*كارت*های قاصدك و امین گفت: مدت زمانی بحث واگذاری این سیم*كارت*ها متوقف ماند و سازمان تنظیم مقررات این موضوع كه عرضه این سیم*كارت*ها خارج از لایسنس شركت انجام شود را قبول نكرد و بعد از مذاكرات فراوان و تقاضای ما قرار بر این شد كه این سیم*كارت*ها جزو لایسنس ما محسوب شود.

صدوقی هم*چنین درباره زمان عرضه این سیم*كارت*ها ابراز كرد: در رابطه با واگذاری این سیم*كارت*ها مجوزهای لازم اخذ و هماهنگی*های مورد نیاز را با رگولاتوری انجام دادیم و به زودی عرضه این *سیم*كارت*ها آغاز می*شود.

یكی از كاربردهای سیم*كارت قاصدك، قابلیت پیام*رسانی و ویژه پیامك بودن آن است؛ امكان ارسال و دریافت پیامك و اختصاصی كردن ارسال و دریافت پیامك به یك یا چند شماره تلفن همراه و امكان سرویس*دهی در تمامی محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبكه همراه اول در سراسر كشور از قابلیت*های سوئیچ این سیم*كارت است.

این سیم*كارت علاوه بر امكان استفاده توسط اشخاص، سازمان*ها، شركت*های دولتی و خصوصی، برای موسسات حمل و نقل، مدیریت ناوگان شهری و سایر نهادها، امكان شخصی شدن و افزودن امكانات ویژه آن*ها را داراست.

سیم*كارت امین هم برای كنترل، حفاظت و موقعیت*یابی خودرو بر پایه پیامك gps طراحی شده است؛ در این سیم*كارت سامانه ردیاب در قالب یك بسته سخت*افزاری برروی خودرو نصب می*شود و می*توان با ارسال و دریافت پیامك از سیم*كارت تعبیه شده در سامانه حفاظتی و كنترلی، علاوه بر كنترل خودرو از امكانات موقعیت*یابی جغرافیایی نیز بهره برد.


موضوعات مشابه: