تراشه جدید موبایل با قابلیت*های بینی انسان ساخته شد!
[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  این تصویر کوچک شده است. برای مشاهده سایز واقعی بر روی اینجا کلیک کنید.[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

  کارشناسان از تولید تراشه سیلیکونی جدیدی برای استفاده در تلفن*های همراه خبر داده*اند که می*تواند علاوه بر شناسایی گازها و مواد آلاینده موجود در هوا، آن را روی نقشه نشان دهد.

  به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) "مایکل سیلور" از محققان علوم شیمی و بیوشیمی دانشگاه کالیفرنیا گفت: *«هرجا که انسان باشد، تلفن*های همراه هم حضور دارند. بنابراین تمرکز روی آن می*تواند فواید زیادی داشته باشد. این فناوری جدید می*تواند هرگونه واقع شیمیایی اطراف کاربر را نمایان کند».

  گروه تحقیقاتی سیلور که با محققان مرکز سانتیاگو همکاری می*کنند، این تراشه سیلیکونی جدید را Rhevision نامگذاری کرده*اند. آن*ها هم*اکنون در حال ساخت نمونه اولیه این تراشه با قابلیت استفاده در تلفن*های همراه هستند.

  این حسگر کوچک مانند بینی انسان عمل می*کند و زمانی که مواد شیمیایی متفاوت به آن می*رسد، تغییر رنگ می*دهد. این حسگر قادر است به صورت خودکار به جست*وجوی مواد شیمیایی موجود در فضای پیرامون بپردازد و در مقابل هر یک از این مواد عکس*العمل مناسب نشان دهد.

  براین این حسگر یک دوربین دیجیتالی یک مگاپیکسلی کوچکتر از پاکن*های ته مداد در نظر گرفته شده است که تصاویر مربوط به مواد شیمیایی اطراف تراشه به وسعت نانو را تهیه می*کند. این تصاویر از طریق یک لنز فوق*ماکرو برای تحلیل مواد شیمیایی موجود در فضاهای مختلف، حتی زیر آب مورد تحلیل قرار می*گیرند.

  موضوعات مشابه: