رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباط همراه گویا اروند از راه اندازی فاز جدید خط تولید گوشی کاملا ایرانی خبر داد و گفت: با افتتاح این خط تولید به رقم تولید 3 میلیون گوشی در بازار خواهیم رسید.
به گزارش مهر، عبدالرضا مریداوی صبح امروز دوشنبه در نشست خبری با اشاره به راه اندازی خط تولید گوشیهای تمام ایرانی "جی ال ایکس" در ایران گفت: توان تولید گوشی موبایل را مانند دیگر شرکتهای صاحب برند با قاطعیت داریم و هم اکنون بسیاری از قطعات گوشی موبایل در ایران ساخته می شود.


وی با بیان اینکه به غیر از قطعاتی مانند cpu ، lcd و خازن که در انحصار تولیدکنندگان مطرح دنیا است مابقی قطعات گوشی موبایل در ایران تولید می شود اضافه کرد: فناوری گوشی موبایل دارای 300 تا 400 قطعه است که هم اکنون امکان کاشت قطعات در کیت های الکترونیکی وجود دارد.

تنها تولید کننده گوشی موبایل در ایران هستیم

مریداوی با بیان اینکه شرکت ارتباط همراه گویا اروند تنها تولید کننده گوشی موبایل در ایران است اضافه کرد: با وجود محدودیت های موجود بر سر راه تولید گوشی و نیز نوسان تعرفه گوشی و قطعات آن این شرکت موفق به تولید گوشی های کاملا ایرانی و مطابق با استانداردهای روز دنیا شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباط همراه گویا اروند گفت: تغییرات تعرفه تاثیری در تولید گوشی نخواهد داشت و افزایش تعرفه در سال 85 به جهت حمایت از تولید داخل هیچگونه مزیتی برای تولید به همراه نداشت.

وی با بیان اینکه با ایجاد خط تولید در ایران انقلاب اشتغال زایی در خرمشهر و خوزستان شکل گرفت تاکید کرد: هم اکنون نزدیک به 700 نفر در دفاتر GLX در سراسر کشور مشغول به کار هستند و تعداد نمایندگی های فروش در سطح ایران نیز 1700 نمایندگی است.

10 درصد سهم بازار موبایل در اختیار GLX

رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباط همراه گویا اروند با بیان اینکه هم اکنون 10 درصد سهم بازار گوشی موبایل کشور در اختیار GLX است خاطرنشان کرد: موفق به تولید ماهیانه 100 هزار گوشی شده ایم که با وجود استقبال بی نظیر از این گوشی ها تمامی تولیداتمان به فروش می رسد.

وی ادامه داد: تاکنون موفق به تولید 11 مدل گوشی کاملا ایرانی GLX شده ایم که 4 مدل آن در بازار عرضه شده است.


مریداوی با بیان اینکه در سال 89 پیش بینی تولید 5/1 میلیون گوشی موبایل را داشته ایم اضافه کرد: در سال 90 و با افتتاح فاز جدید خط تولید این رقم به 3 میلیون گوشی در سال افزایش می یابد و تا شهریورماه سال 90 شمار مدلهای GLX موجود در بازار به 15 مدل خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: بازار جوابگوی عرضه 200 هزار دستگاه گوشی در ماه نیز خواهد بود و افزایش سهم بازار می تواند از حجم ورود کالای قاچاق به کشور بکاهد.

کاهش 50 درصدی گوشی های قاچاق با GLX


رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباط همراه گویا اروند اضافه کرد: با تولید گوشی های جی ال ایکس و ورود آنها به بازار کشور از 50 درصد حجم گوشی های قاچاق کاسته شده و این گوشی ها توانستند 20 درصد حجم گوشیهای چینی را در بازار کاهش دهند.

وی در توضیح این ادعا گفت: در یک سال پیش در هر مغازه ای حدود 4 میلیون تومان از گوشی ها به گوشی های چینی اختصاص داشت که این رقم هم اکنون به 500 هزار تومان رسیده است.

مریداوی با بیان اینکه سال گذشته 13 میلیون دستگاه گوشی موبایل وارد بازار ایران شد که 5/1 میلیون آن سهم GLX بود اظهار امیدواری کرد که با افزایش میزان تولید سهم قابل توجهی از بازار ایران به جی ال ایکس اختصاص یابد.

مریداوی گفت : در حال حاضر برنامه ای برای ورود به بازارهای اطراف را نداشته و تا اشباع شدن بازار ایران از گوشی های جی ال ایکس ، تمرکزمان معطوف به داخل خواهد بود.

GLX کمترین تشعشعات را در میان گوشی های بازار دارد

رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباط همراه گویا اروند از دارا بودن گواهینامه حدود تشعشعی – SAR – برای گوشی های جی ال ایکس خبر داد و گفت: طبق بررسی های انجام گرفته از سوی نهادهای مرتبط با گواهینامه استانداردهای تشعشعی، گوشی های جی ال ایکس از نظر میزان تشعشعات کمترین تشعشعات را در بین گوشی های بازار دارد.

مریداوی گفت: یکی از مدلهای جی ال ایکس پرفروش ترین گوشی بازار در ماه گذشته بوده است.

به گفته وی شرکت تولید کننده گوشی های جی ال ایکس به صورت کاملا خصوصی و با سرمایه گذاری یک میلیون دلاری در سال 85 آغاز به کار کرده است.