محققان تایوانی موفق به ساخت شارژر جدیدی برای تلفن*های همراه شده*اند که انرژی مورد نیاز خود را از هیدروژن تامین می*کند و می*تواند این کشور را به یکی از قطب*های دنیا در ترویج فناوری*های سبز تبدیل کند.
به گفته دانشمندان "موسسه تحقیقات صنعت فناوری" واقع در شهر شمالی سینچو تایوان، این دستگاه قادر است باتری تلفن*همراه را ظرف دو ساعت شارژ کند.
"تسائو فانگی" یکی از محققان این مرکز توضیح داد: «هیدروژن یک ماده بازیافت*شدنی است. این دستگاه جدید می*تواند در کاهش مصرف انرژی بسیار موثر باشد و از محیط زیست محافظت کند. ما همچنان در تلاشیم تا این نوآوری را تکمیل کنیم. ما احتمال می*دهیم که این دستگاه جدید تا سال 2012 میلادی جایگزین شارژرهای کنونی تلفن*های همراه شود».
"ما هونگ-ون" یکی از دانشمندان رشته محیط زیست در دانشگاه ملی تایوان نیز خاطرنشان کرد که این نوآوری می*تواند فصلی نو در دنیای تلفن*های همراه محسوب شود. او گفت: «تئوری استفاده از هیدروژن در شارژرها هیچ گونه آسیبی را برای محیط زیست به همراه نخواهد داشت».
"یه هوی-چینگ" مدیر مرکز انرژی در وزارت اقتصاد تایوان نیز اظهار داشت که این شارژر می*تواند یک محصول قابل*توجه برای دولت این کشور محسوب شود، تا در آینده بتواند میزان مصرف انرژی را کاهش دهد.