بررسی بازار گوشیهای تلفن همراه در ایران حاکی از افزایش ...

بررسی بازار گوشیهای تلفن همراه در ایران حاکی از افزایش 45 درصدی تقاضا برای گوشیهای هوشمند نسبت به سال گذشته است اما در این میان وجود گوشیهای تقلبی در بازار موبایل ایران بسیاری از خریداران را با مشکل همراه کرده که موجب شکایت آنها شده است.
فعالان بازار تلفن همراه از افزایش 45 درصدی تقاضا برای گوشیهای هوشمند نسبت به سال گذشته خبر می*دهند و معتقدند که استقبال کاربران ایرانی از گوشیهای هوشمند با صفحه نمایش لمسی، سیستم عامل ویندوز و قابلیت ارائه سرویسهایی همچون اینترنت و فایلهای آفیس روز به روز بیشتر می*شود.
نگاهی به بازار گوشی موبایل در ایران نشان می*دهد که مشتریان گوشیهای هوشمند اغلب جوانان و اقشار تحصیلکرده جامعه هستند که با خرید این نوع گوشیها، خواهان استفاده از فناوریهای نوین هستند.
اما با وجودی که این گوشیهای هوشمند نسبت به سایر گوشیها به مراتب از قیمت بالاتری برخوردارند برخی از خریداران ترجیح می*دهند نمونه مشابه چینی این مدل گوشیها را که با قیمت پایین تری در بازار یافت می*شود خریداری کنند.
در همین حال مسئول رسیدگی به شکایات مردمی*در اتحادیه فروشندگان دستگاههای صوتی و تصویری و تلفن همراه بیشترین دلیل مراجعه مردم به این اتحادیه را مربوط به شکایت کاربران از گوشیهای آی فون چینی عنوان کرد و به خبرنگار مهر گفت: صفحه نمایش این گوشیهای هوشمند بعد از استفاده کوتاه مدت کاربران از آن با مشکل مواجه می*شود که بسیاری از مردم در این باره شکایت دارند.
علی شربیانی با اشاره به اینکه بیشترین آمار شکایت مربوط به خریداران گوشیهای هوشمند تقلبی آی فون چینی است افزود: این نوع گوشیها که تنها از لحاظ شکل ظاهری مشابه نمونه های اصلی است از لحاظ امکانات و کیفیت در حد پایین تر از نسخه های اصلی قرار دارد و خریداران به دلیل قیمت پایین و شکل ظاهری مبادرت به خرید آن می*کنند که در نهایت با مشکلات متعددی روبرو می*شوند.
وی در عین حال از کاهش چشمگیر میزان شکایت کاربران تلفن همراه در مقایسه با سال گذشته خبر داد و به مهر گفت: با گذشت زمان و تبلیغات نمایندگان رسمی*میزان اطلاعات مردم در مقایسه با گارانتی های رسمی*و متفرقه به طور چشمگیری در بازار تلفن همراه افزایش یافته که این امر موجب کاهش شکایت مردم شده است.
مسئول رسیدگی به شکایات مردمی*در اتحادیه فروشندگان دستگاههای صوتی و تصویری و تلفن همراه به تمامی*مشتریان گوشی های هوشمند توصیه کرد که گوشی*های مورد نظر را تنها از برندهای معتبر اصلی و با گارانتی تهیه و خریداری کنند تا در مواقع معیوب شدن این گوشیها از خدمات پس از فروش برخوردار شوند.