اگر از نظر روحي به تلفن همراهتان وابسته هستيد و از هزينه*هايتان كم مي*كنيد تا از عهده پرداخت هزينه آن برآييد، اعتياد شما به تلفن همراه خارج از كنترل شده و وقت آن رسيده كه كاري انجام دهيد...

فست فود، بازی*های ویدیویی و تلویزیون را فراموش كنید؛ بزرگ*ترین بلایی كه این روزها فراگیر شده اعتیاد به تلفن همراه است. شاید شما كسانی را دیده باشید كه در كوچه به زمین می*خورند، شب*ها از خواب بیدار می*شوند و در سالن*های نمایش چهره از خود بیخودشان با نورlcd تلفن روشن می*شود.
این افراد معتادهای موبایلی هستند كه ممكن است شما هم یكی از آن*ها باشید و اگر فكر می*كنید احساس شما اندكی بیش از وابستگی به پیامك بازی است می*توانید برای مطمئن شدن 10 نشانه از اعتیاد به تلفن همراه را كه در این گزارش به آن*ها پرداخته شده، مطالعه كنید.

*برروی لوازم جانبی بیش*تر از خود تلفن هزینه می*كنید
با وسیله بی*ضرری مانند شارژر خودرو شروع می*شود اما پس از آن به گیرنده اف ام رادیو، بازوبند، یك كیف متفاوت برای هر روز هفته، باتری*ها، محافظ باتری و صفحه نمایش، آداپتور بلوتوث استریو و بلندگوی تلفن بی*سیم گسترش پیدا می*كند. در حالی كه اگر شش ماه دیگر مدل گوشی*تان را تغییر دهید هیچ*كدام از این لوازم به درد نخواهند خورد.

* از همه 30 برنامه نصبی در گوشی استفاده می*كنید
همه كاربران ممكن است روند نصب برنامه در تلفن همراه را تجربه كرده باشند و پس از مدتی دریابند برنامه به درد آن*ها
نمی*خورد و آن را پاك كنند یا همان طور رهایش كنند اما كسانی هستند كه برای انجام كوچك*ترین كارها به برنامه*های نصب شده در گوشی مراجعه می*كنند.

*هشدارهایی دارید كه می*گویند چه زمانی باید كارهایتان را انجام دهید
ملاقات*های كاری، وقت دكتر و دیدارهای گروهی، رویدادهایی هستند كه در تلفن برای یادآوری ثبت می*شوند اما آیا مثلا برای حمل زباله به بیرون منزل در روز چهارشنبه، زنگ هشدار گذاشته*اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس زیاده روی می*كنید.
هنگامیكه برای انجام هر كاری در روز به تلفن نیاز داشته باشید گوشی*تان ممكن است به دستگاه تنفس مصنوعی شما تبدیل شود.

*در تلفن*تان درباره تلفن*تان مطالعه می*كنید
اگر فكر كردن به تلفن و لمس كردن آن در جیب*تان در طول روز شما را راضی نمی*كند و از هر فرصتی برای استفاده از آن بهره می*گیرید درواقع در حالی كه مشغول استفاده از آن هستید، وقت*تان را برای یافتن نكات بیش*تر در موردش سرمایه*گذاری می*كنید.

* از هزینه*های ضروری برای تامین صورتحساب تلفن كم می*كنید
بله مثلا نهار كاملا مهم است اما از هزینه آن برای پرداخت صورتحساب تلفن در پایان ماه استفاده می*كنید یا حتی به جای كرایه ماشین، ترجیح می*دهید راه ارزان*تری را برای طی مسیر انتخاب كنید تا قبض تلفن برروی دستتان نماند.

* یك شارژ كامل باتری به ندرت یك روز دوام می*آورد
پس از مسواك زدن و شستن صورت آخرین كار معمولی كه انجام می*دهید، وصل تلفن برای شارژ است، زیرا در غیراین صورت نمی*تواند پس از كاری كه امروز برای شما انجام داده یك روز كامل دیگر دوام آورد. معلوم است كه عمر باتری در برخی از تلفن*های هوشمند پیشرفته كامل نیست اما شارژ روز به روز باتری دیگر چیزی از آن باقی نمی*گذارد.

* گویا دوستی را از دست داده*اید وقتی تلفن شما خراب می*شود
تلفن در یك لحظه بی*احتیاطی از جیب*تان به زمین افتاده و صفحه آن می*شكند یا بر اثر عجله از جیبتان در قطار یا اتوبوس
می*افتد و گم می*شود یا بدتر از همه ممكن است تلفن از دستتان در یك دریچه فاضلاب بیفتد. تحت هر شرایطی كه اتفاق بیفتد نمی*توانید جلوی تكرار این اتفاق را در ذهن*تان بگیرید و با به یاد آوردن محتوای دیجیتالی آن، بابت این اتفاق خودتان را سرزنش نكنید.

*با دارندگان تلفن مشابه خود فقط درباره تلفن*تان حرف می*زنید
اگر چنین مكالمه*ای بین شما و فرد مذكور دارای تلفن مشابه روی می*دهد باید درباره اعتیاد خود به تلفن و زندگی اجتماعی*تان تجدیدنظر كنید.

*هنگامیكه تلفن*تان را پیدا نمی*كنید وحشت زده می*شوید
اینجا مساله گم شدن تلفن مطرح نیست بلكه شما درمی*یابید تلفن را در خانه جا گذاشته*اید و احساس می*كنید قلبتان از وحشت پایین و بالا می*رود و پیش خود می*گویید: «اگر كسی بخواهد به من زنگ بزند چه؟» اما یك نفس عمیق كشیده و زندگی را بدون دستیار دیجیتالی*تان ادامه دهید.

* تلفن را در حمام استفاده می*كنید
این كار اشتباهی است اما نه به دلایل بهداشتی؛ اگر شما از تلفن همراه در حمام نیز استفاده كنید خود را از تنها مامنی كه می*توانید در برابر تماس*های مكرر داشته باشید، محروم كرده*اید.

موضوعات مشابه: