فرض کنید که در یک کشور مسافر هستید و زبان مشترک با مسوول پذیرش هتل ندارید. کافی است گوشی همراهتان را بین خود و او بگیرید و درست مثل یک مترجم همزمان، حرف یکدیگر را بفهمید!...

امسال تعداد کاربران موبایل به 5 میلیارد نفر می*رسد و بزرگ*ترین سازنده گوشی*های همراه در تلاش است این ابزار الکترونیکی را به یک همه*کاره همراه تبدیل کند که با داشتن آن، دیگر به هیچ کمک دیگری نیاز نباشد.
در دنیای مدرن امروزی، یکی از مهم*ترین نیازهای شرکت*های مطرح دنیا در حفظ جایگاه خود یا برای رسیدن به جایگاه بالاتر در میان رقبا، نگاه درست به آینده و برنامه*ریزی برای جا نماندن از اسب سرکش و تندروی زمان است. یکی از ترفندهایی که در فضای تجاری به ادامه زندگی یک سازمان تولیدکننده کمک می*کند، نگاه همه جانبه و نه فقط فکر کردن به محصول مشخص است.

دنیای فناوری اطلاعات یکی از بارزترین این مثال*ها را درباره محصولی مثل تلفن همراه به واقعیت تبدیل کرده است. این روزها کسی به گوشی تلفن همراه خود تنها به چشم یک ابزار برای تماس تلفنی نگاه نمی*کند. گوشی*های امروزی به عنوان یک وسیله ارتباطی با دنیای مدرن عمل می*کنند؛ وسیله*ای که نه فقط امکان ارتباط فرد با فرد را ممکن می*کند، بلکه ارتباط فرد را با هر آن*چه در دنیای اطراف او اتفاق می*افتد، بدون چارچوب*های محدود کننده زمان و مکان امکان*پذیر می*سازد.

این نیاز حتی باعث شده تا شرکت*های تولیدکننده گوشی تلفن همراه هم از نگاه منحصر به تولید یک گوشی، به نگاهی جامع به نیازهای انسانی برسند و به دنبال ارایه راه*حل به مشکلات جوامع انسانی باشند. مثلا نوکیا به عنوان یک شرکت پیشتاز که پیش از این به تولید گوشی می*پرداخت، امروز نام خود را به یک برند ارایه*دهنده راه*حل تغییر داده و با بنیان کردن مراکز تحقیقاتی در 12 کشور دنیا به بررسی نیازهای انسانی و ارتقای فناوری در راستای ارایه راه*حل به این نیازها می*پردازد.

یکی از بارزترین نمودهای این همگرایی در پدیده مدل*سازی مفهوم متنی اتفاق افتاده است. این موضوع که یکی از چهار محور اصلی تمرکز مرکز تحقیقات جهانی نوکیاست، با اتکا بر داده*های استخراج شده از رفتار کاربر، به ارایه سرویس*های هوشمند می*پردازد.
به طور مثال در شرایطی که کاربر مایل باشد از اطلاعات ترافیک استفاده کند، علاوه بر در اختیار داشتن داده*های خام ترافیکی، به صورت هوشمند، مسیرهای مورد نظر، رفتار ترافیکی پیش*بینی شده و حتی پیشنهاد انتخاب بهترین مسیر و کوتاه*ترین و کم*زمان*ترین مسیر هم می*تواند جزو سرویس*های ارایه شده به کاربر برمبنای سیستم هوشمند باشد.

محور دوم که در حقیقت بر مبنای نیازهای کاربر پیشرفته به وجود آمده، واسط کاربری است. یکی از مثال*های این محور، فناوری جدیدی است که با نزدیک کردن ابزاری مثل گوشی، تبادل ارتباط هوشمند اتفاق می*افتد. فرض کنید که در یک کشور مسافر هستید و زبان مشترک با مسوول پذیرش هتل ندارید. کافی است گوشی همراهتان را بین خود و او بگیرید و درست مثل یک مترجم همزمان، حرف یکدیگر را بفهمید!


حتی با توجه به نیاز انسان امروز به رایانه*های شخصی و قابل حمل، تلاش برای تبدیل کردن گوشی*های همراه به یک رایانه بسیار کوچک و با کارایی بالا از محورهای دیگر این شرکت*هاست. از این*رو با ابداع پلت*فرم*های جدیدی با عملکرد بالا و استفاده از راهکارهایی چون بالا بردن زمان دوام باتری و کم*مصرف ساختن کارکرد گوشی، افزایش سرعت پردازش و بالا بردن فضای ذخیره اطلاعات، گوشی*های همراه هوشمند به جایگزین مناسبی برای رایانه*ها تبدیل شده*اند.
یکی دیگر از راه*حل*های رفع نیازجوامع انسانی برای دسترسی به داده*های شناور در محیط، استفاده از رادیوهای هوشمند است. این محور که چهارمین محور تحقیقات نوکیا به حساب می*آید، با امکان جابه*جا کردن باندهای فرکانسی متناسب با ترافیک موجود، امکان استفاده یکسان از داده*ها را برای کاربران فراهم می*کند.
تصور کنید روزی را که با استفاده از یک گوشی همراه بشود بیشتر نیازهای روزمره را رفع کرد و دیگر نیازی به استفاده از ابزارهای مختلف در مکان*ها و زمان*های متفاوت نباشد. شاید در آن روز و درآن دنیا، ابزاری کوچک*تر و کارآمدتر از گوشی همراه تولید شده باشد که نیاز جامعه انسانی را به موبایل هم برطرف می*کند!