معاون طرح و مهندسی شرکت ارتباطات سیار با بیان اینکه به دلیل مشکل برق*رسانی در برخی مناطق کشور از برق خورشیدی برای نصب سایتهای تلفن همراه استفاده

می شود گفت: تاکنون حدود 16 ایستگاه bts به برق خورشیدی مجهز شده اند.

حسن رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: براساس استراتژی شرکت ارتباطات سیار برای برخی از سایتهای شبکه همراه اول که نصب آنها به دلیل مشکلات برق *رسانی در جاده ها و روستاها تقریبا غیرممکن است، راه حل استفاده از برق خورشیدی را با توجه به شرایط جوی مناطق و هزینه های موردنظر در پیش گرفته ایم.


وی با بیان اینکه استفاده از انرژی برق به طور یقین بسیار ارزان *تر و راه حلی بسیار مطمئن *تر برای نصب آنتنهای bts است ادامه داد: استفاده از شبکه*های سه لایه خورشیدی گران* تر بوده و تنها در مناطقی که تامین برق بسیار هزینه بر و تقریبا غیرممکن است توصیه می شود.

رضوی خاطرنشان کرد: استفاده از سایتهای خورشیدی از روی اجبار برای تکمیل پوشش شبکه ای در برخی مناطق انجام می شود و قیمت آن نیز به مراتب از سایتهای عادی گران *تر خواهد بود.

وی در پاسخ به این سئوال که برق خورشیدی برای نصب bts ها در تهران نیز استفاده می شود گفت: به دلیل این که شبکه برق در تهران از قدرت کافی برخوردار است نصب آنتنها از این طریق از لحاظ اقتصادی در این استان به صرفه نیست.

معاون شرکت ارتباطات سیار با تاکید بر اینکه عمدتا نصب bts ها با برق خورشیدی در مناطق کویری که تامین برق بسیار هزینه بر انجام می شود به مهر گفت: برای مثال برق خورشیدی برای راه اندازی آنتنهای bts در روستای معلمان سمنان عملیاتی شده است.

همراه اول موفق به نصب بیش از 16 هزار آنتن bts در سراسر کشور شده است و حدود 38 میلیون نفر مشترک دارد.

موضوعات مشابه: