میلیونها نفر در ایالات متحده و دور دنیا از تلفنهای سلولی یا موبایل استفاده می نمایند. آنها ابزار کوچک بسیار مفید وجالبی میباشند. با یک تلفن سلولی( موبایل ) شما می ..انید با هر شخصی در روی کره زمین تقریباً از هر نقطه ای ارتباط برقرار کرده و صحبت نمایید! این روزها، تلفنهای سلولی (موبایل) یک آرایه باور نکردنی از ..ابع و کارها را برای کاربرش فراهم آورده و ..ابع و کارهای جدید نیز بایک گام سریع در حال اضافه شدن هستند. بستگی به مدل تلفن سلولی(موبایل)تان شمامی ..انید امور زیر را با آن انجام دهید :
• اطلاعات مربوط به تماسها را د ر آن ذخیره نمایید.
• لیستهای امور یا وظایفی را که باید انجام دهید در آن ایجاد نمایید.
• قرار ملاقاتها را با آن ..گیری و دنبال نموده و یادآوری کننده ها را در آن تنظیم نمایید.
• از ماشین حساب تعبیه شده در درونش برای عملیات ریاضی ساده استفاده نمایید.
• پست الکترونیکی (ایمیل) را ارسال یا دریافت نمایید.
• اطلاعات (اخبار، سرگرمی، مظنه های سهام) را از اینترنت بگیرید.
• بازیهای ساده را با آن انجام دهید.
• دستگاهها و وسایل دیگری نظیر pda ها، پخش کننده های MP3 و دریافت کننده های GPS را در آن یکی یا مجتمع نمایید.

اما آیا هرگز از خود سئوال کرده اید که یک تلفن سلولی (موبایل) چگونه کار می کند؟ چه چیزی باعث تفاوتش از یک تلفن عادی (ثابت) می شود؟ ... این اصطلاحات نظیر TDMA‚ CDMA‚ GSM‚ PCS چه معنایی میدهند؟ در این مقاله، ما در مورد فن آوری(تکنولوژی) ای که در پشت این تلفنها ی سلولی (موبایل) وجود دارد، ..ضیح میدهیم که از اینرو شما م..جه شوید که تلفنها ی سلولی( همراه) چقدر شگفت انگیزند!


آغاز بی سیم دیجیتالی و سلولی (موبایل)

ریشه هایبی سیم دیجیتالی و سلولی (موبایل) به دههء 1940 برمیگردد، [براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  زمانیکه انتقال صوت از طریق
  تلفن بصورت متحرک شروع شد.با درنظر گرفتن گام پرجنب و جوش ..سعه امروزی ممکن است کمی عجیب بنظر آید که تکنولوژی بی سیم انتقال دیتا زودتر از آن تاریخ پدیدار نشد. چندین دلیل برای این مسئله وجود دارد.

  فن آوری، اهمیت ندادن، مقداری از قوانین و مقرارت ..سعهء تلفن – رادیویی (بی سیم) اولیه، ایالات متحده را محدود نمود. از آنجائیکه لامپ خلاء (Vacuum Tube) و ترانزیس..ر در اوایل، شبکه تلفنی اولیه را امکان پذیر نمودند، انقلاب بی سیم فقط بعد از بوجودآمدن ریزپردازنده های با قیمت پایین و سوئیچینگ قابل دسترس بوده و شروع شدند. در حالیکه شرکت سیستم بل (Bell System) عالی ترین سیستم تلفنی با خطوط زمینی در دنیا را ساخت، هرگز خود را کاملا" متعهد به ایجاد برقراری تبادل اطلاعات از طریق تلفن بصورت موبایل (متحرک) نکرد. مهندسین بی سیم آنها با استعداد و باهوش بودند، اما خود سیستم آنها را در عقب نگه داشت. قوانین فدرال همچنین بسیاری از پروژه ها را به تاخیر انداخت، اما در اروپا جائیکه کشورها ..سعه ارتباطات راه دور شرکتهای تلفن خود را می گردانند، اگرچه مسلما"، بدون رقابت بوده ولی فن آوری بی سیم در آنجا زودتر از ایالات متحده پدیدار نشد، و در برخی حالتها حتی دیرتر این مسئله اتفاق افتاد. با شروعش در سال 1921 میلادی در ایالات متحده بی سیم های متحرک با 2 مگاهرتز عملیات خود را شروع نمودند، درست بالاتر از باند پخش رادیویی AM زمان حال. آنها بطور عمده بی سیم های آزمایشی اداره پلیس بودند که سیستمهای عملیاتی آنها تا دههء 1940 اجراء نگردید. خدمات پلیس و اورژانس، ..شگامی را در برقراری ارتباط بصورت بی سیم موبایل (متحرک) با فکر اندکی که به استفاده از تلفن خصوصی در آن زمان به این فن آوری میشد، بخود اختصاص دادند.

  موضوعات مشابه: