[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

  این روزها موبایل های دوربین دار پر استفاده ترین گجت های شخصی محسوب میشود و تقریبا تمام گوشی های موبایل مجهز به دوربین هستند. سایت "ایده های دیجیتال" در مطلبی به چند کابرد مفید این دوربین ها در شرایط مختلف اشاره کرده که فکر میکنم دانستن آنها مفید باشد.
  ● پارک اتومبیل : هنگامی که در پارکینگ های بزرگ اتومبیل مانند فرودگاه ها و پارکینگ های فروشگاه های بزرگ توقف میکنید، وقت بازگشت پیدا کردن اتومبیل یکی از دردسر های بزرگ است. اینجا دوربین موبایل شما میتواند مفید واقع شود. کافی است هنگام خروج از پارکینگ و از کنار درب خروجی آن از مکان اتومبیل خود یک عکس بگیرید. یا مسیر را فیلم برداری کنید. خواهید دید که چقدر سریع ماشین خود را پیدا میکنید.
  ● به یاد آوردن تاریخ ها : به جایی رفته اید و قرار است پس از مدت مشخصی دوباره به همان جا مراجعه کنید. برای مثال مطب پزشک. اما تاریخ مراجعه را به یاد نمی آورید. کافی است که در مطلب با دوربین خود یک عکس بگیرید. تاریخ عکس به صورت خودکار در عکس ذخیره میشود. و با مراجعه به آن تاریخ را به یاد خواهید آورد.
  ● استفاده به عنوان وب کم : نرم افزار هایی وجود دارند که به راحتی دوربین موبایل شما را تبدیل به یک وب کم اینترنتی خواهند کرد.
  ● عکس گرفتن از صفحه ی مانیتور : خیلی وقت ها هنگام بروز خطا در کامپیوتر امکان استفاده از دکمه ی print screen برای عکس گرفتن از مانیتور وجود ندارد. موبایل خود را بردارید و با آن از پیغام خطا عکس بگیرید تا مشکل را پیدا کنید.
  ● اسکن کردن متون : در دانشگاه برنامه ی امتحانی اعلام شده. لازم نیست جلوی بورد بایستید و برنامه را یادداشت کنید. از آن یک عکس بگیرید.
  ● به عنوان آینه : میخواهید مهمانی بروید و به آینه دسترسی ندارید. از خودتان یک عکس بگیرید و وضع ظاهری خود را بررسی کنید.
  ● به عنوان نقشه گوگل : آدرس جایی را در Google map پیدا کرده اید. اما موبایل شما اینترنت ندارد تا در مسیر از ان استفاده کنید. اشکال ندارد. از صفحه مانیتور یک عکس بگیرید و نقشه را به صورت یک عکس به همراه داشته باشید.
  ● به عنوان دستگاه امنیتی : هنگام سوار شدن به تاکسی یا مسافربر شخصی نگران امنیت خود هستید ؟ این موضوع هنگامی که تنها باشید و یا دیر وقت شب باشد نگران کننده است. هنگام سوار شدن از پلاک اتومبیل عکس بگیرید. یا اگر داخل ماشین کارت ماشین یا شماره ماشین روی شیشه بود از آن عکس برداری کنید. اگر موبایل شما اینترنت دارد عکس را برای یکی از دوستان یا آشنایان ایمیل کنید. یا از طریق MMS آن را ارسال کنید.
  ● هنگام خرید به تنهایی : میخواهید چیزی را بخرید ولی قبل از خرید دوست دارید نظر همسر یا دوستتان را هم در مورد آن کالا بدانید. از کالای مورد نظرتان یک عکس بگیرید و برای دوستتان ارسال کنید. و نظر او را هم داشته باشید.
  موضوعات مشابه: