[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

  به نظر نویسنده این سطور که من باشم، بسیاری از خریداران نمی دانند برای انجام چه کاری این همه پول بابت خرید گوشی تلفن همراه هزینه می کنند و باز هم نمی دانند برای چه همان گوشی بی نوا را پس از مدتی کوتاه تعویض می کنند. در بازار بسیار دیده می شود که ظاهر گوشی، اصلی ترین گزینه برای انتخاب توسط خریداران است و بدیهی است که پس از مدتی کوتاه ظاهر این گوشی عادی می شود و موضوع خرید محصولی دیگر روح و روان فرد را به فنا می دهد. راستش برخی مواقع که به دوستان در این باره مشورت می دهم گزینه دیگری به نام کامپیوتر جیبی (PDA) را نیز مطرح می کنم. این دستگاه های PDA برخی امکانات و خصوصیات گوشی های تلفن همراه را از یک سو و توانمندی های کامپیوترهای سبک وزن را از دیگرسو به ارث برده اند. داشتن سیستم عامل شکل دیگری به کاربرد این دستگاه ها داده است.

  قیمت مدل های دستگاه های PDA ارزان قیمت از حوالی ۳۶۰ هزار تومان آغاز می شود و تا حوالی یک میلیون تومان ادامه دارد که شامل مدل هایی با امکانات و تکنولوژی پیشرفته است.
  اغلب این دستگاه ها دو ویژگی منحصربه فرد دارند که گوشی ها فاقد آن هستند. اول اینکه دارای سیستم عامل هستند و به همین دلیل امکان استفاده از برنامه های کاربردی متنوعی چون
  Adobe PDF و مجموعه Office را فراهم می سازنند.دیگر اینکه اغلب این دستگاه ها از شبکه بی سیم Wi Fi با استاندارد ۱۱/۸۰۲ b/g پشتیبانی می کنند که برای استفاده در کنار لپ تاپ ها و محیط هایی که امکانات شبکه بی سیم را فراهم ساخته اند فوق العاده است.
  ● برندها
  محصولات HTC به دلیل پشتیبانی رسمی و معتبر از بهترین گزینه ها قلمداد می شود. همچنین محصولات i Mate نیز طرفداران خود را دارد. شرکت های HP، palm، Asus و Qtek نیز در بازار ایران قابل خریداری هستند. این را هم بگویم که اغلب دستگاه های PDA توسط HTC تولید می شوند. محصول معروف Apple iPhone نیز در این دسته جای می گیرد و از بعد طراحی فوق العاده جذاب است، اما از لحاظ امکانات و قابلیت های فنی چندان غنی نیست.
  ● بهترین گزینه
  اینکه کدام یک از دو گزینه گوشی تلفن همراه یا دستگاه PDA برای شما مناسب است، بستگی به نوع استفاده شما دارد. به عنوان مثال کیفیت دوربین دیجیتال مدل های ارزان قیمت دستگاه های PDA قابل قیاس با کیفیت فوق العاده دوربین دیجیتال برخی گوشی های میان قیمت نیست اما قابلیت های دیگری چون استفاده از همان شبکه بی سیم و امکان مشاهده انواع فایل های کاربردی را دارد که گوشی های معادل فاقد آن هستند.
  این را هم بگویم که اغلب قیمت هایی که برای گوشی های تلفن همراه تعیین و اعلام می شود کاذب است و به هیچ عنوان ارزش خرید ندارد و شاید بسیاری از خوانندگان با حقیر موافق نباشند اما اعتقاد دارم که نباید بیش از ۲۵۰ هزار تومان برای خرید گوشی ها هزینه کرد.
  این را هم اضافه کنم که گوشی های گران قیمت تلفن همراه از امکاناتی پشتیبانی می کنند که زیرساخت آن در کشور ما فراهم نیست و به کار خریدار نخواهد آمد.
  بنابراین اگر قصد دارید تا بیش از ۴۰۰ هزار تومان برای گوشی جماعت هزینه کنید، استفاده از دستگاه های PDA را توصیه می کنیم. راستش اگر شما از عشاق سینه چاک رادیو هستید، دقت داشته باشید که بسیاری از مدل های ارزان قیمت فاقد رادیو FM هستند.
  موضوعات مشابه: