[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

  طول عمر ارثی
  عمر طولانی به ژن.هایی که هنگام تولد به ارث می.بریم و سبک زندگی، (تغذیه، محل زندگی و آسیب.های روحی روانی) بستگی دارد.پیش از سال 1998، میزان تاثیر این عوامل بر طول عمر مشخص نبود. دانشمندان سوئدی اواخر دهه 90 میلادی میزان تاثیر عوامل موثر بر طول عمر (تغذیه، محل زندگی و آسیب.های روحی روانی) را اندازه گرفتند. آنها با بررسی دوقلوهای همسان به این نتیجه رسیدند که تاثیر ژن.ها بر طول عمر، 30 درصد است و سبک زندگی نقش کلیدی در افزایش آن دارد.

  دکتر برندلی ویلکاک، استاد انستیتو مطالعات پزشکی پاسفیک در. هاوایی معتقد است: «شما می.توانید ژنی سالم داشته باشید اما با تغذیه نامناسب همه چیز را نابود کنید. برای داشتن عمر طولانی علاوه بر ژن.های سالم باید سبک زندگی سالم، تغذیه مناسب، فعالیت بدنی و خواب کافی داشته باشید.»
  رژیم غذایی جادو می کند
  مطالعات پژوهشگران دانشگاه ایالتی یوتا یافته.های دانشمندان سوئدی را تایید می.کند. زنانی که در آمریکا عمر طولانی دارند عاشق رانندگی هستند، از دخانیات، کافئین و الکل دوری و هشت سال بیشتر از مردان آمریکایی عمر می.کنند.
  دکتر پرثت اعتقاد دارد: «این درس بزرگی برای همه ماست. من عمیقا باور دارم با تغییر در رژیم غذایی و افزایش فعالیت بدنی، خواب مناسب، پرهیز از دخانیات و الکل، فعالیت ذهنی و... همه انسان.ها می.توانند دست.کم تا 75 سالگی زندگی همراه با سلامتی داشته باشند.»
  شهروندان آمریکایی با استفاده از غذاهای آماده و عدم تحرک و ابتلا به انواع بیماری.ها از جمله نارسایی.های قلبی، یافته.های محققان درباره کاهش عمر به دلیل تغذیه نامناسب و عدم تحرک را تایید کردند، اما شهروندان 100 ساله اوکیناوا روش سنتی را برای زندگی انتخاب کرده.اند.

  ویتامینE و سویا فراموش نشود
  براساس مطالعات سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد و دانشمندان دانشگاه ایالتی. هاوایی آمریکا، شهروندان ژاپنی با مصرف 60 تا 120 گرم سویا در روز ( بیش از چینی.ها که 10 گرم در روز مصرف می.کنند)، مقام اول مصرف سویا در جهان را در اختیار دارند. این ماده غذایی که سرشار از فلاونوئیدها ( نوعی آنتی.اکسیدان) است، میزان ابتلای ژاپنی.ها به سرطان را به میزان زیادی کاهش می.دهد.
  میزان ابتلای کهنسالان اوکیناوایی به زوال عقل (بیماری آلزایمر) بسیار کمتر از کهنسالان آمریکایی و اروپایی است. پژوهشگران دانشگاه بن آلمان معتقدند کاهش ابتلای ژاپنی.ها به زوال عقل به علت وجود ویتامین. E در رژیم غذایی آنهاست که از مغز در برابر بیماری.ها محافظت می.کند.

  با بررسی، تجزیه و تحلیل زندگی شهروندان اوکیناوا، می.توان گفت زندگی مدرن در غرب، یکی از علل کاهش طول عمر است. شهروندان این جزیره با انتخاب سبک زندگی و تغذیه سنتی ژاپن و تطبیق با روش.های زندگی در دنیای امروز و فعالیت ذهنی و جسمی، میزان ابتلا به انواع بیماری.ها از جمله سرطان، حمله قلبی و زوال عقل را به میزان زیادی کاهش داده.اند.
  اما دکتر ماکوتو سوزوکی، سرپرست تیم تحقیق روی کهنسالان اوکیناوا می.گوید: «به دلیل تغذیه نامناسب جوانان این جزیره و مصرف غذاهای آماده، در دهه.های آینده شهروندان این جزیره عمر طولانی نخواهند داشت.»
  دکتر جیانی پس، متخصص دانشگاه ساردنیا هم معتقد است: «زندگی کهنسالان جزیره ساردنیا مشابه زندگی شهروندان صد ساله اوکیناوایی و به دلیل فعالیت بدنی و ذهنی و کمک به هم نوع.ها عاری از اضطراب است.»

  موضوعات مشابه: