[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]


  فرستادن پیام کوتاه در نیمه شب خطرناک است

  جامعه > سلامت - نوجوانانی که بعد از فرا رسیدن وقت خواب خود پیام کوتاه می.فرستند خواب کافی ندارند، روحیه خوبی ندارند و ممکن است دچار افسردگی شوند.
  تحقیقات نشان می.دهد نوجونانی که در زمان خواب خود نمی.توانند لپ.تاپ یا تلفن همراه خود را کنار بگذارند بیش. از دیگران به ناامیدی و افسردگی دچار می.شوند و حتی ممکن است دچار مشکلات یادگیری شوند.
  محققان آمریکایی اعلام کردند بر خلاف تماشای تلویزیون فرستادن پیام کوتاه و ایمیل فعالیت مغزی بیش.تری را می.طلبد. این در حالی است که در اواخر شب مغز باید به طور کامل استراحت کند و فعالیت.های فکری می.تواند اثرات مخربی روی آن داشته باشد.
  محققان مرکز خواب JKF به 40 فرد بین 8 تا 22 سال پرسشنامه.هایی را دادند و از آن.ها سوالاتی در مورد ساعات خواب و استفاده آن.ها از پیام کوتاه و ای.میل پرسیده شد.
  به طور متوسط افرادی که در این تحقیقات بودند هر روز نزدیک به 33.5 پیام کوتاه یا ایمیل در هنگام شب می.فرستادند. این پیام.های کوتاه بین 10 دقیقه بعد از رفتن به رختخواب تا 4 ساعت بعد از آن فرستاده می.شد. پسرها معمولا تمایل دارند در هنگام شب به اینترنت گردی و بازی.های کامپیوتری بپردازند، در حالی که دختران بیش.تر تمایل به فرستادن پیام کوتاه یا صحبت کردن با دوستانشان را داشتند.
  به طور متوسط آمدن پیام کوتاه حداقل یک بار باعث بیدار شدن استفاده کنندگان از تلفن همراه می.شد و نزدیک به 77 درصد از افراد نیز اعلام کردند برای خوابیدن مشکل داشتند.
  بیدار بودن در هنگام شب و استفاده از این تکنولوژی.ها در شب.هنگام باعث بروز مشکلات ادراکی و روحی مانند افسردگی، ناامیدی و مشکلات یادگیری می.شود.
  فعالیت مغزی شدید در هنگام خواب باعث بی.خوابی شده و حتی دردهای موضعی مانند سر درد و مانند آن را دارد. در هنگام استفاده از لپ.تاپ یا موبایل نوجوانان ممکن است در وضعیت بدنی سالمی قرار نگرفته باشند و به این ترتیب دچار کمر درد یا سردرد شوند.

  موضوعات مشابه: