شرکت مایکروسافت با حضور در نمایشگاه Computex 2011 تایپه نخستین اسمارت.بوک مبتنی بر پردازنده ARM مجز به سیستم.عامل Windows 8 را به نمایش گذاشت.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) در این نمایشگاه شرکت.های سخت.افزاری فراوانی از جمله Foxconn، Wistron و Quanta نسل جدید سیستم.های سخت.افزاری خود سازگار با این سیستم.عامل جدید را به نمایش گذاشتند و در کنار آن.ها پردازنده.های Qualcomm، Texas Instruments و NVIDIA متناسب با سیستم.عامل Windows 8 در معرض دید عموم قرار گرفت.

از قابل ملاحظه.ترین سیستم.های سخت.افزاری به نمایش درآمده در این نمایشگاه سازگار با نسخه جدید سیستم.عامل مایکروسافت می.توان به پردازنده شرکت NVIDIA اشاره کرد Kal-El نام دارد و برای رایانه.های لوحی و لپ.تاپ.های فوق باریک ساخته شده است.

شرکت دل نیز با توسعه سیستم XPS خود اعلام کرد که قصد ارتقا رابط کاربری موجود برای سیستم.عامل جدید مایکروسافت را دارد. دل همچنین توضیح داد که در حال طراحی و تولید نمونه اولیه از دستگاه الکترونیکی قابل.حملی مبتنی بر سیستم.عامل Windows 8 است. شرکت Qualcomm اعلام کرد که وظیه تولید پردازنده برای این محصول شرکت دل را برعهده دارد.

هنوز به درستی زمان ورود هیچ یک از این محصولات مشخص نیست. اما "استیو بالمر"(Steve Ballmer) مدیرعامل مایکروسافت چندی پیش اعلام کرده بود که Windows 8 سال 2012 میلادی وارد بازار می.شود


موضوعات مشابه: