كارشناسان اعلام كردند كه حتي اگر شركت نوكيا تصميم به توليد رايانه لوحي داشته باشد، اين اتفاق در آينده نزديك رخ نخواهد داد و نوكيا فعلا بر اين محصول تاكيد نخواهد داشت.

به گزارش فارس به نقل از پي.سي.ورلد، برخي كارشناسان بازار بر اين باورند كه شركت نوكيا در شرايط كنوني بايد تمركز بيشتري بر بازار جهاني گوشي.هاي هوشمند داشته باشد و با توجه به اينكه طي ماه.هاي اخير از محبوبيت آن در اين بازار بسيار كاسته شده است، بهتر است كه اين شركت در شرايط كنوني وضعيت خود را در بازار جهاني گوشي.هاي هوشمند بهبود بخشد و پس از آن وارد بازار رايانه.هاي لوحي شود.
در اين ميان بررسي شرايط كنوني نشان داده است كه "استيفِن ايلاپ " مديرعامل شركت نوكيا بر توليد تلفن.همراه تمركز دارد و هيچ قصدي براي توليد رايانه لوحي ندارد.
مديرعامل شركت نوكيا با شركت در كنفرانس D9 اعلام كرد شركت او زماني كه در بازار جهاني به ثبات برسد و شرايط مناسبي پيدا كند، رايانه لوحي پيشرفته و قابل ملاحظه.اي را وارد بازار جهاني خواهد كرد.
او در اين خصوص گفت: «مهندسان ما در حال كار كردن روي محصولاتي هستند كه مي.تواند توجه هر كاربري را به خود جلب كند و تاكنون نمونه آن.ها در بازار عرضه نشده است. ما مي.توانيم با بهره.گيري از فناوري شركت مايكروسافت و نرم.افزارهاي ساخت آن، نسل جديد رايانه.هاي لوحي مبتني بر سيستم.عامل ويندوز را توليد كنيم. در اين ميان ما همچنين مي.توانيم نيازهاي نرم.افزاري خود را از ديگر شركت.ها نيز تامين كنيم».
اگرچه شركت نوكيا بخش اصلي فعاليت.هاي خود را بر سيستم.عامل ويندوزفون مايكروسافت متمركز كرده است، اما اين گفته ايلاپ مبني بر احتمال تامين نياز نرم.افزاري آن.ها از شركت.هاي ديگر مربوط به استفاده از سيستم.عامل متن.باز Meego مي.شود كه نوكيا طي 6 سال گذشته آن را با همكاري شركت.هاي مختلف تكميل كرد. اين سيستم.عامل در اصل نسخه.اي از سيستم.عامل لينوكس استموضوعات مشابه: