مرکز تحقیقاتی Research and Markets بر اساس آخرین بررسی خود گزارشی را با عنوان "پیش.بینی بازار جهانی تلفن.همراه – 2015-2011" منتشر کرده که وضعیت فروش این محصول را در دنیا مشخص می.کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) در این گزارش علاوه بر اشاره به وضعیت کنونی بازار جهانی تلفن.همراه، پیش.بینی.هایی در مورد آینده این محصول طی چهار سال آینده شده است و طی آن فروش تلفن.همراه در مناطق آمریکای شمالی، آمریکای لاتین، اروپای غربی، اروپای شرقی، خاورمیانه و آفریقا، و آسیا پسیفیک به همراه ژاپن مورد تحلیل قرار گرفته است.

طبق این گزارش اعلام شده که طی سال 2010 فروش جهانی تلفن.همراه رشد جهانی و غیرمنتظره.ای داشته و نسبت به سال قبل از آن 3/14 درصد بیشتر شده است که کارشناسان عامل این اتفاق را افزایش سرمایه.گذاری.ها در صنعت دیجیتالی جهان می.دانند.

طی سال گذشته ارزش بازار تلفن.همراه در آمریکای شمالی و اروپای غربی رشد نزولی داشته است که پیش.بینی می.شود این روند به همین شکل در سال 2011 نیز ادامه یابد.

روند فروش تلفن.همراه در منطقه آسیا پسیفیک در سال گذشته بسیار صعودی بوده و در حالی که ادامه آن برای سال جاری میلادی نیز پیش.بینی شده است، کارشناسان اعلام کرده.اند که در این سال شرکت.های مخابراتی منطقه مذکور تاکید بیشتری بر شبکه.های مخابراتی WCDMA و HSPA خواهند داشت.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در این گزارش، طی چهار سال آینده خاورمیانه و آفریقا مناطقی خواهند بود که بیشترین فروش تلفن.همراه در آن.ها رخ خواهد داد و قطب اصلی بازار جهانی تلفن.همراه خواهند بود. لازم به ذکر است که شرکت.های بزرگ تولیدکننده گوشی نیز از هم.اکنون تمرکز بیشتری بر این بازارها دارند.


موضوعات مشابه: