به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی Intomobile، شرکت سونی.اریکسون طی بیانیه.ای رسمی اعلام کرد که این شرکت دیگر تلفن همراه با سیستم عامل سیمبیان تولید نخواهد کرد و بیشتر بر روی پلاتفرم آندروید گوگل متمرکز خواهد شد.
سخنگوی شرکت سونی اریکسون در این مورد گفت:این شرکت در حال حاضر هیچ.گونه برنامه.ای برای توسعه و تولید هر نوع گجتی بر اساس سیمبیان ندارد.
در حال حاضر تلفن همراه “ویواز” سونی اریکسون که دارای سیستم عامل سیمبیان است به خوبی فروش می.کند اما به خوبی روشن است که سیستم عامل سیمبیان دارای آینده.ای روشن در فضای گوشی.های هوشمند نبوده و به نظر می.رسد که نوکیا تنها سازنده عمده آن در جهان خواهد بود.
البته این شرکت اعلام نکرد که هنوز هم در بنیاد سیمبیان عضو باقی خواهد ماند و یا آن را برای همیشه ترک خواهد کرد.
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید
از سوی دیگر سونی اریکسون اکنون در حال کار بر روی بزرگترین ریسک دوران تجاری خود است و آن چیزی نیست جز ساخت تلفن همراه پلی استیشن با سیستم عامل آندروید ۳ که از مشخصات فنی این کنسول می.توان به صفحه کلید کشویی به همراه صفحه نمایش ۳٫۷ اینچی و پردازنده یک گیگاهرتزی اشاره کرد که علاوه برا امکان داشتن تماس می.تواند از گنجینه هزاران نرم افزار آندرویدی به همراه بازی.های اختصاصی شرکت سونی نیز استفاده کند.
به نظر می.رسد شرکت سونی با تغییر استراتژی هوشمندانه خود قصد دارد تا رقابت داغی را با سامسونگ،HTC و موتورولا در بازار تلفن.های آندرویدی آغاز کند.

موضوعات مشابه: