رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادویی با بیان اینکه رگولاتوری تذکرات لازم را به اپراتور سوم را داده است ، اعلام کرد: این اپراتور باید روند واگذاری خود را تسریع کند. به نقل از موبنا ، محمد کرم پور در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا با بیان این که این سازمان نظارت کامل بر عملکرد اپراتور سوم دارد، اعلام کرد: این اپراتور واگذاری خود را به صورت محدود از اول خرداد ماه آغاز کرده است.
وی ادامه داد: بخش حقوقی و نظارت رگولاتوری فعالیت این اپراتور را کنترل می کنند ، اظهار داشت: اپراتور سوم فرصتی برای عرضه سیمکارت خود در بازار ندارد و باید روند واگذاری های خود را تسریع بخشد.
وی اعلام کرد: چنانچه این اپراتور بر خلاف پروانه خود عمل کند، سازمان تنظیم مقررات بررس های لازم را انجام می دهد.
زمان لازم الاجرا شدن پروانه اپراتور سوم که قرار است برای نخستین بار تکنولوژی نسل سوم موبایل را در کشور ارائه کند ۳۱ مردادماه سال ۸۹ بوده و این اپراتور در آن زمان گواهی عدم تداخل مضر فرکانس را از رگولاتوری دریافت و مبلغ حق الامتیاز اولیه را پرداخت کرده است.
براین اساس اپراتور تامین تله کام که موفق به دریافت پروانه فعالیت برای واگذاری سیمکارتهای نسل سوم در کشور شده است بعد از تاریخ لازم الاجرا شدن پروانه ۹ ماه فرصت داشت که بهره برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند و درغیر این صورت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طبق پروانه باید با این اپراتور برخورد کند.با وجودی که طبق پروانه اپراتور سوم باید سیمکارتهای خود را حداکثر تا اول خردادماه عرضه می کرد و نیز با وجودی که رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اول خردادماه در جمع خبرنگاران از آغاز واگذاری این سیمکارتها به صورت تجاری و در تهران خبرداده بود اما تاکنون سیمکارتی از سوی این اپراتور در بازارعرضه نشده است.

موضوعات مشابه: