به نقل از موبنا ، "محبوبه نیلوفری" اظهار داشت: طبق هر سال با شروع فصل تابستان و تعطیلی مدارس میزان تقاضا برای انواع گوشی دربازار افزایش می یابد که بر این اساس در حال حاضر خریدوفروش انواع گوشی نسبت به گذشته افزایش چشمگیری یافته است.
وی افزود: کاهش عرضه گوشی های بدون گارانتی و قاچاق که به طور غیرقانونی وارد بازار کشور می شود، باعث شده تمایل مشتریان برای گوشی های با گارانتی اصلی افزایش یابد.
وی تصریح کرد: هم اکنون بازار گوشی های گارانتی دار نسبت به یک ماه گذشته به دلیل افزایش مشتریان روزهای گرمی را سپری می کند.
نیلوفری ادامه داد: بازار گوشی تلفن همراه در تهران در هفته گذشته به دلیل تعطیلات روزهای سرد و کم رونقی را سپری کرد اما در روزهای اینده شاهد بازاری پرهیاهو برای این کالای دیجیتالی خواهیم بود.
در همین حال دست اندرکاران بازار تلفن همراه معتقدند که از ابتدای سال جاری تا کنون به دلیل عواملی همچون کاهش قدرت خرید مردم و همچنین وضعیت نامناسب اقتصادی بازار این کالای ارتباطی به سردی سپری شد.
از سال ۸۵ که تعرفه واردات گوشی تلفن همراه از چهار به ۶۰ درصد افزایش یافت . دو سال بعد این رقم به ۲۵ درصد کاهش یافت، اما همچنان بالا بودن تعرفه این کالای مصرفی باعث شده بازار در اختیار فعالان غیرقانونی باشد و بیشتر سهم این بازار توسط قاچاقچیان تامین شود.
به گفته دست اندرکاران و کارشناسان بازار گوشی تلفن همراه، حدود ۹۵ درصد سهم بازار در اختیار واردکنندگان غیرقانونی قرار دارد.