در حال حاضر تمامی گوشیهای تلفن همراه قابلیت اتصال به اینترنت را دارند چرا که در کشورهای اروپایی و امریکا اغلب افراد از این سرویس استفاده میکنند. اما در کشور ما استفاده از اینترنت در موبایل اصطلاحی ناآشناست. اما در ایران هم امکان اتصال به اینترنت از طریق موبایل وجود دارد ، اما با محدودیت ها و ناکارآمدی های فراوان. در این ترفند قصد داریم به معرفی این نوع اینترنت و نحوه دریافت آن از مخابرات بپردازیم.

سرويس ديتا از سرويسهايی است كه توسط شركت مخابرات برای دارندگان تلفن همراه فراهم شده است. با استفاده از اين سرويس براحتی میتوان به اينترنت وصل شد و همانند رايانه از آن بهره برد ؛ با اين تفاوت كه تنها بعضی از سايتهای موجود در اينترنت همانند سايتهای MSN , Yahoo و... به طور كلی سايتهايی كه توسط سيستم WAP پشتيبانی میشوند را میتوان مشاهده كرد.

سرويس ديتا تنها بر روی گوشیهايی قابل فعال شدن است كه آن گوشی سيستم GPRS را پشتيبانی كند. هزينهها با توجه به اين كه اين سرويس هنوز در بين استفاده كنندگان تلفن همراه رونق نگرفته است هزينههای نه چندان سرسام آوری دارد. هزينه راه اندازی اين سرويس بر روی خط 10 هزارتومان است. علاوه بر اين هزينه يك آبونمان ماهيانه 5 هزار تومانی نيز روی قبض تلفن همراه اضافه میشود. همچنين هزينه اتصال به اين سرويس دقيقهای 45 تومان است.

اگر شما نيز میخواهيد از اين سرويس استفاده كنيد بايد به دفاتر امور مشتركين مخابرات رجوع كنيد.
مدارك مورد نياز برای گرفتن اين سرويس شامل: سند تلفن همراه و شناسنامه دارنده سيم كارت و آخرين قبض پرداختی تلفن همراه.

قدم آخر اینکه بعد از اين كه سرويس ديتا برای شما، فعال شد شما میتوانيد با خريد كارتهای اينترنت با تلفن همراه در اينترنت چرخی بزنيد.

موضوعات مشابه: