مدیر خدمات پس از فروش نوکیا در ایران از راه اندازی استندهای تشخیص آنلاین صلاحیت گارانتی گوشی های نوکیا در مراکز تجاری تهران در جهت حمایت از حقوق مشتریان و آگاهی از اصلی بودن گارانتی این گوشی ها خبر داد.

به نقل از موبنا ، هومن معصومی راد با بیان اینکه کیوسک های آنلاین تشخیص صلاحیت گارانتی نوکیا در راستای راهنمایی مشتریان در پاساژها و مراکز تجاری و خرید و فروش بزرگ تهران نصب خواهد شد، اظهار داشت: این استندهای تشخیص صلاحیت گارانتی به صورت آنلاین به خریداران گوشی های نوکیا این امکان را می دهد تا از صلاحیت گارانتی گوشی خود اطمینان حاصل کنند.

وی با بیان اینکه شرکت نوکیا در ایران برنامه های مدونی برای خدمات پس از فروش محصولات خود برای مشتریان در دست انجام دارد گفت: فرهنگ سازی برای استفاده از گوشی های دارای گارانتی و نیز چگونگی تشخیص گارانتی اصلی از غیر اصلی از جمله برنامه های نوکیا است.

معصومی راد با تاکید بر اینکه نوکیا در راستای ارائه خدمات پس از فروش حقیقی گوشی های خود در ایران طی یک ماه گذشته پنج هزار و 400 دستگاه گوشی مشتریانش را تعمیر کرده است ، گفت: این تعداد تنها مربوط به گوشی های گارانتی دار نبوده و به دلیل حمایت از مصرف کننده خدمات پس از فروش نوکیا گوشی های بدون گارانتی این برند را نیز شامل شده و این گوشی ها نیز در مراکز تعمیرات نوکیا تعمیر می شوند.

وی تنها تفاوت تعمیر گوشی های فاقد گارانتی رسمی "نوکیا" را در هزینه ای عنوان کرد که باید از سوی کاربر آن گوشی پرداخت شود و گفت: تعمیر گوشی های فاقد گارانتی رایگان نبوده و مشترک باید در ازای تعمیر آن ، هزینه تعمیر را پرداخت کند.

معصومی راد با اشاره به تعداد تعمیر گوشی های معیوب نوکیا طی ماههای گذشته که عمدتا مربوط به گوشی های فاقد گارانتی بوده است گفت: این رقم در ماههای گذشته حدود دو هزار و 300 دستگاه گوشی تلفن همراه برآورد شده است.

مدیر خدمات پس از فروش نوکیا در ایران تاکید کرد که نوکیا تنها برندی است که در ایران برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده و تقلب نسبت به سراسری نمودن گارانتی گوشی های خود اقدام کرده است و هیچ یک از برندهای دیگر موجود در بازار ایران دارای گارانتی سراسری نیستند.

موضوعات مشابه: