به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی افتردان ،در جدیدترین شایعه ای که در دنیای سخت افزار پیچیده است شرکت سامسونگ علاقمند به خرید شرکت نوکیا و بخش تلفن همراه آن است.
همین چندی یش بود که شایعه*ای در دنیای دیجیتال وب سایت به وب سایت نقل شد که مایکروسافت قصد خرید بخش موبایل نوکیا با قیمت ۹ میلیارد دلار دارد.
سامسونگ هنوز هیچ گونه پاسخی به این شایعات نداده و نوکیا نیز از دادن هرگونه توضیحی در این زمینه اجتناب ورزیده است[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  البته نمی*توان از این نکته نیز غافل شد که به محض انتشار شایعه خرید نوکیا توسط مایکروسافت، سخنگوی شرکت نوکیا به صورت آتشین این موضوع را انکار کرده بود.
  البته خود شرکت نوکیا نیز اوضاع و احوال خوبی ندارد و با کاهش ۵۰ درصدی سهام خود در طی ۴ ماه اخیر و کاهش ۸۵ درصدی سود نسبت به سال ۲۰۰۸ بشدت به دنیال یک ساحل نجات است.
  کارشناسان عقیده دارند که اگر نوکیا به اندروید روی خوش نشان می*داد می*توانست همانند شرکت*های سامسونگ و سونی اریکسون خود را از بحران نجات دهد.
  به هر حال شاید خود مدیران نوکیا نیز بی علاقه نباشند این میراث را به بهترین مشتری دست به نقد بفروشند.
  به*روز رسانی: استفان الوپ مدیرعامل نوکیا با رد این موضوع، این شایعات را بی*اساس خواند. وی که در کنفرانس اٌپن موبایل در لندن سخن می*گفت تاکید کرد که تمام این شایعات بی*اساس هستند. وی تصریح کرد که نوکیا قصد دارد به عنوان سومین سیستم عامل هوشمند وارد رقابت با آیفون اپل و اندروید گوگل شود.