این توصیه های هکری موفق و با سابقه ای است که یکی از جنجالی ترین هکرهای دنیا محسوب می شود. وی که نام مستعار " Hacker Poster Boy " را برای خودش انتخاب کرده بود، از سوی وزارت دادگستری امریکا یکی از مهم ترین و تحت تعقیب ترین جنایت کاران رایانه ای در تاریخ امریکا معرفی شد. هک های او حتی موضوع دو فیلم سینمایی هم بوده است. وی دو سال و نیم از عمرش را صرف هک کردن رایانه ها، سرقت اسرار تجاری شرکت ها و افراد، ایجاد اختلال در شبکه های تلفنی و نفوذ به سامانهی ملی هشدار در امریکا کرد. حال پس از 5 سال زندان (که 8 ماهش را در انفرادی گذراند) به فرد مفیدی برای جامعه اش مبدّل شده است؛ و به عنوان مشاور امنیتی، نویسنده و سخنران در حال فعالیت است.

فکر کنم فهمیدید کی رو میگه!!![براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  او رعایت این موارد امنیتی را به همه کاربران رایانهای پیشنهاد میکند:

  ÿ از اطلاعات مهم نسخهی پشتیبان تهیه کنید:

  از همه اطلاعات خود نسخه پشتیبان یا Backup تهیه کنید. شما در برابر حملات مصون نیستید. سرقت و از دست رفتن اطلاعات برای شما هم ممکن است اتفاق بیفتد. یک کرم یا تروجان (Trojan) نفوذی برای از بین بردن همه اطلاعات شما کافی است.

  ÿ انتخاب کلمه عبور مناسب را سرسری نگیرید:

  کلمات عبوری را انتخاب کنید که معقول و منطقی و نیز حدس زدن آنها دشوار باشد. چند عدد را پشت سرهم ردیف نکنید. همیشه کلمات عبور پیش فرض را تغییر دهید.

  ÿ نرمافزار آنتی ویروس فراموشتان نشود:

  از نرمافزارهای ضد ویروس مشهور و معتبر استفاده و همیشه آنها را به روز (Update) کنید.

  ÿ سیستم عامل رایانه را به روز نگه دارید:

  سیستم عامل خود را به طور مرتب به روز کنید و تمامی وصلههای امنیتی عرضه شده توسط شرکتهای طراح هر سیستم عامل را بارگذاری و نصب کنید.

  ÿ مراقب نرم افزارهای ضعیف امنیتی باشید:

  در حد امکان از استفاده از نرم افزارهای ضعیف و در معرض حمله خودداری کنید، و کاراییهای خودکار نامطمئن آنها – به خصوص در نرم افزارهای ایمیل – را از کار بیندازید.

  ÿ رمزگذاری اطلاعات:

  از نرم افزارهای رمزگذاری اطلاعات مانند PGP در زمان ارسال نامه الکترونیکی (e-Mail) استفاده کنید. این نرم افزار را می توانید برای حفاظت از کل هارد دیسک (Hard Disk) نیز به کار ببرید.

  ÿ نصب نرم افزارهای شناسایی عوامل نفوذی:

  حتماً نرم افزاری برای شناسایی نرم افزارهای مخرب جاسوسی روی رایانه خود نصب کنید. حتی بهتر است چندین نرم افزار برای این کار نصب کنید. برنامه های سازگار با دیگر نرم افزارهای مشابه (مانند SpyCop) انتخابی بسیار مناسب است.

  ÿ دور رایانه خود دیواری آتشین بکشید:

  از دیوار آتش یا (FireWall) شخصی استفاده کنید. پیکربندی فایروال خود را به دقت انجام دهید تا از نفوذ هر عامل مخربی به رایانه شما جلوگیری شود. این وایروالها همچنین مانع وارد آمدن خسارت به شبکهها و سایتهایی می شود که به آنها متصلید؛ و با آنها قادرید ماهیت برنامه هایی را تشخیص دهید که تلاش می کنند به شبکه اینترنت وارد شوند.

  ÿ حذف برنامه های دسترسی از راه دور:

  امکاناتی را که روی رایانه ها به آنها احتیاج ندارید از کار بیندازید، به خصوص برنامه های کاربردی را که دسترسی به رایانه شما را از راه دور ممکن می کند (مانند Remote Desktop) حذف یا نه اصطلاح Disable کنید.  هکرها برای سرقت اطلاعات کاربران، روز به روز به روشهای پیچیدهتری روی میآورند؛ ولی شما با رعایت همین نکات ساده، آسیبپذیری سیستمهای رایانهای خود را به حداقل خواهید رساند.

  موضوعات مشابه: