[SIZE=1.5]مردهای قدیمی که عطرهایی با سرپوش پیچی داشتند، حتما به خاطر دارند که خیلی وقت ها چند عطر را کف دست شان قاطی می کردند و بعد هم به گردن و صورت خود می زدند. خیلی ها می گویند، تلفیق چند عطر با همدیگر، حرفه ای نیست ولی اگر بدانید چنین کاری، روش ها و قلق هایی دارد و تنها کسانی می توانند از ترکیب عطرهایی که دارند، بوی جدید بسازند که حسابی عطرباز هستند، ترجیح می دهید شما هم این قلق ها را یاد بگیرید تا بتوانید خودتان را میان عطربازهای حرفه ای جا بزنید.
تلفیق رایحه های مختلف این حسن را دارد که شما می توانید یک رایحه جدید را برای خودتان دست و پا کنید؛ رایحه ای که هیچ کس دیگری آن را امتحان نکرده و برای همین یادگرفتن اصول آن به کسانی پیشنهاد می شود که دوست دارند متفاوت باشند. ما به شما مراحل ترکیب را می گوییم و نمونه هایی را هم برای شما مثال می زنیم. کمی ریسک کنید و بگذارید بوی عطرتان برای دیگران یک حادثه مبارک باشد؛ بویی که فقط و فقط از آن شماست و قرار نیست که شما آن را به کسی لو بدهید؛ رایحه اختراعی خودتان.
● اولین قدم: شناسایی اسانس ها
حتما دیگر می دانید که عطرها از نظر بو، دسته بندی های مختلفی دارند. خیلی ها عطر را بر اساس منبعی که از آن ساخته شده، می شناسند؛ مثلا رایحه های میوه ای یا چوب یا دریایی. خیلی ها هم عطرها را بر اساس نوع اسانس آن دسته بندی می کنند که البته خیلی رایج تر است مثلا عطرهای خنک، ترش، شیرین، گرم، تلخ، ملس و ... . برای اینکه بدانید چطور می توانید عطرهای مختلف را تلفیق کنید تا یک رایحه جدید و البته مقبول تولید شود، باید دسته بندی دوم را خوب بشناسید. خیلی از ما هنوز در تشخیص عطرها از نظر اسانس مشکل داریم و تمییز دادن یک عطر ترش یا خنک و ... برای مان سخت است. بو کردن عطرهای مختلف می تواند کم کم مشام ما را تربیت کند و به ما بیاموزد که هر عطری با چه اسانسی ما را مجذوب خود می کند. این مرحله اول کار است، اما در این زمینه چه کارهایی بکنید:
با سر زدن به فروشگاه های عطر، از آنها بخواهید تا عطرها و ادکلن ها با اسانس های مختلف را به شما نشان دهند. مثلا در یک فروشگاه بخواهید عطرهای شیرین را به شما بدهند و در فروشگاهی دیگر عطرهای تلخ.
بعد از بو کردن حداقل پنج عطر یا ادکلن با اسانس های مختلف، کم کم دست تان می آید که هر اسانسی چه سبک بویی دارد.
حالا خودتان را امتحان کنید. مثلا عطر روی میز دوست تان را بو کنید و به او بگویید که چه اسانسی دارد. به این ترتیب، شما عطرهای مختلف و همچنین اسانس های اصلی را می شناسید. با گذشت زمان و تمرین دادن مشام تان، به راحتی می توانید تفاوت اسانسی میان عطرها را تشخیص دهید.
● قدم دوم: چه ترکیب هایی را امتحان کنید
حالا وقت آن رسیده که عطرها یا ادکلن های روی میز توالت تان را امتحان کنید و بدانید که هر کدام چه اسانسی دارند. در درجه اول باید بدانید عطرهایی که در دسته بندی اسانس ها یکی هستند، نباید با هم تلفیق شوند؛ یعنی تلفیق کردن دو عطر شیرین یا گرم زیاد جالب نیست. در عوض بوهایی که با هم تفاوت دارند، ترکیب بهتری ایجاد می کنند. خنک و شیرین، خنک و تلخ، ترش و شیرین، ترش و خنک، ترش و تلخ و .... ترکیب های خوبی ایجاد می کنند. بهتر است برای اینکه بتوانید بهترین ترکیب را تشخیص دهید، روی دست تان را با آب خیس کنید و بعد عطرها را روی آن بزنید. به این ترتیب سریع تر به بوی نهایی ترکیبی می رسید و میزان ماندگاری اش را هم می سنجید، اما بهترین ترکیب ها، ترکیب اسانس های تلخ و شیرین و ترکیب اسانس ترش و خنک است. این اسانس ها به نوعی مکمل همدیگر هستند.
اینها را بدانید:
۱) یادتان باشد، رایحه عطرها، همان احساس شماست. شما باید به احساس تان جواب بدهید و بدانید همان ترکیبی خوب است که به دل تان می نشیند.
۲) استفاده از عطرهایی با اسانس های مختلف ولی از یک مارک بهتر است، زیرا پایه هایی یکسان دارند و می توانند بهتر همدیگر را کامل کنند.
۳) اگر در حمام که فضایی آکنده از بخار دارد، ترکیب عطرها را امتحان کنید، می توانید نتیجه نهایی را زودتر کشف کنید.
۴) یادتان باشد، این هنر شماست که به خوبی عطرهایی را که دارید، بشناسید و ترکیب آنها را به دست بیاورید لزومی ندارد برای این کار برای خرید چند عطر پول بدهید.
۵) بسته به اینکه هر کدام از عطرها را به چه میزانی بزنید، نتیجه به دست آمده متفاوت خواهد بود.
۶) بهتر است از فکر ترکیب بیش از دو عطر بیرون بیایید زیرا مدیریت رایحه ها کاری سخت می شود.
پیشنهادهایی برای ترکیب رایحه هایی که جواب می دهند:
▪ بوی متفاوت، بوی شخصی مردانه
۱) Xeryuf rouge (شیرین) + S.T.dupont essence pure (خنک):
با تلقیق این دو بوی خنک و شیرین می توانید به رایحه ای متعادل برسید؛ رایحه ای که نه اسپرت بودن بوهای خنک را دارد و نه سنگینی بوهای شیرین را. به این ترتیب شما عطری دارید که برای میهمانی های نیمه رسمی شب های تابستانی مناسبت دارد.
۲) prinss blanc (خنک) + prinss noir (تلخ):
ترکیبی اینچنینی به کسانی پیشنهاد می شود که طرفدار رایحه های متفاوت هستند. اصولا ترکیب تلخ و خنک، بوی خاصی ایجاد می کند؛ از آن بوهایی که هر کسی نمی پسندد ولی در عین حال خیلی متفاوت است.
۳) mont blanc (individual) (شیرین) +zino doriddoff (تلخ):
این نوع ترکیب برای مردهایی خوب است که از بوهای سنگین و رسمی لذت می برند. اصولا عطرهایی با این تم برای مدیرها و پدرهای رسمی پوش مناسب است.
۴) blue lable (ترش) + terre d’hermes (شیرین):
این ترکیب اثر هر کدام از رایحه ها را به تنهایی خنثی می کند و در نهایت بویی کاملا متعادل را به شما هدیه می کند. با اینکه این دو اسانس متضاد هم به نظر می رسند ولی در ترکیب با هم اصولا عطری خوشایند را خواهند داشت.
▪ زنانه
۱) Kenzo leopard (خنک) + Kenzo amor (گرم):
همانطور که می بینید دو رایحه از یک مارک انتخاب شده تا در نهایت بوی هوشمندانه تری تولید شود. برای فصل پاییز و اوایل بهار چنین ترکیبی پیشنهاد می شود که نه زیادی گرم است و نه زیادی خنک.
۲) versache crystal bright (خنک) + versache crystal noair (گرم):
چیزی شبیه رایحه قبلی ولی به دلیل تفاوت پایه ای بوها، نتیجه ای متفاوت خواهد داشت. با کمتر یا زیادتر زدن هرکدام از عطرها می توانید نتیجه ای متفاوت به دست بیاورید. این ترکیب را برای جمع های دوستانه پیشنهاد می دهیم.
۳) adect dior (تلخ) + scada in to the blue (ترش):
باز هم ترکیبی که برای آدم های متفاوت پیشنهاد می شود. اصولا بوی تلخ با بوهای خنک و ترش، ترکیبی خاص ایجاد می کنند و در نهایت شما با رایحه ای کاملا ویژه شناخته خواهید شد.
۴) roge royal (شیرین) + lacoset inspiration (خنک)
اسانس های شیرین، اصولا به خاطر خیلی ها می مانند و برای خیلی ها هم مقبول نیستند. اگر دل تان می خواهد از عطر شیرینی که هدیه گرفته اید استفاده کنید و جزو دسته دوم هستید، بهتر است با یک عطر اسپرت و خنک، ترکیب اش کنید.
▪ بالا بردن ماندگاری بوی عطرهای ترکیبی
عطرهای ترکیبی و اختراعی ممکن است ماندگاری پایینی داشته باشند. به این معنا که وقتی از آنها استفاده می کنید، بیشتر از یکی، دو ساعت دوام نداشته باشند. راه هایی برای بالا بردن ماندگاری بوی عطرها و ادکلن ها وجود دارد:
۱) مطمئن شوید که پوست شما پیش از استفاده از عطر کاملا شسته و تمیز است.
۲) هر بدنی بوی خاص خودش را دارد. اگر بوی بدن شما به شکلی است که اثر عطر را از بین می برد، قبل از به کار بردن عطر از محصولات بهداشتی و آرایشی مناسب استفاده کنید.
۳) دقت کنید، عطر را در جایی که ماده بوبر یا ضد عرق استفاده کرده اید، به کار نبرید. بوبرهایی با رایحه ملایم بوی عطر شما را نمی پوشاند بلکه آن را افزایش می دهند. بوبرها هر نوع بوی عرق را از بین می برند و باعث می شوند، رایحه عطر به خوبی بدن شما را خوشبو کند.
۴) عطرها در محیط مرطوب ماندگاری بیشتری دارند. این را فراموش نکنید.
۵) اگر پوست شما خشک است، از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا به ایجاد رطوبت و نرمی پوست شما کمک کند. توجه داشته باشید، کرمی انتخاب کنید که مشابه بوی عطر شما باشد.
۶) پیش از استفاده از عطر، اجازه دهید تا کرم نرم کننده به خوبی توسط پوستتان جذب شود.
۷) اصلی ترین بخش های بدن برای پاشیدن عطر مچ، گردن و پشت زانوی شماست. با زدن عطرها در این نقطه ها، ناخودگاه به دلیل داشتن نبض، ماندگاری عطر بیشتر می شود.
۸) عطر را روی بدن خود بپاشید و مطمئن شوید که در قسمت های اصلی قرار گرفته تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.
۹) یادتان باشد که عطر را پیش از پوشیدن لباس به خود بزنید. اگرچه ممکن است قسمت های اصلی را که یادآور شدیم، با لباس پوشیده شود، اما هنگامی که عطر را مستقیما روی پوست خود بزنید، عطر ماندگاری بیشتری نسبت به زمانی که روی لباس خود می زنید، خواهد داشت.
۱۰) اگر پوستی دارید که پس از زدن کرم مرطوب کننده، خشک باقی می ماند، باید عطر را در طول روز و شب در نقاط مختلف بدن تکرار کنید، زیرا پوست خشک عطر را می مکد و رایحه آن را زودتر از بین می برد.
پونه گرامی
روزنامه شرق [/SIZE]

موضوعات مشابه: