[SIZE=1.5]سئول، پایتخت كره جنوبی، اكنون صاحب بزرگ.ترین جزیره شناور مصنوعی است كه اخیرا روی رودخانه هان گشایش یافته است.
این جزیره شامل سه بخش پیوسته به هم است كه فضاهای مستقلی برای برگزاری كنسرت، گردهمایی، نمایشگاه و نیز رستوران دارد.
مسئولان امیدوارند كه این جزیره مصنوعی، جاذبه بزرگی برای شهروندان كره جنوبی و همچنین بازدیدكنندگان خارجی باشد. برای این جزیره شناور كه در قلب یك طرح بزرگ.تر روی این رودخانه قرار دارد، 60میلیون یورو هزینه شده كه بخش خصوصی و دولتی در آن شریك هستند.
رودخانه هان طی دهه.های اخیر بخشی از زندگی پایتخت كره جنوبی بوده اما مدت.ها بود كه از توجه شایسته مسئولان برخوردار نبود.
[/SIZE]
[SIZE=1.5]
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید
[/SIZE]

[SIZE=1.5]
مدیر و معمار این طرح می.گوید: «رودخانه هان تابستان.ها 16 متر طغیان می.كند البته در این شرایط نیز جزیره باید شناور بماند. وزن جزیره حدود چهارهزار تن است.»
در حال حاضر طرح.های متعددی روی این رودخانه درحال اجراست تا به كانون توجه تبدیل شود. در سواحل رودخانه نیز پارك.ها و فضاهای عمومی درحال احداث است. مرتبط ساختن سه بخش جزیره، از پر زحمت.ترین كارهای این طرح بود كه ماه.ها وقت صرف آن شد. برای این كار از زنجیر.های شناور عظیمی كه با مواد زیست محیطی ساخته شده استفاده شده است.
مدیر طراحی و ساخت جزیره می.گوید كه برای اجرای این طرح باید از تكنولوژی متفاوتی كه از هرگونه خطرپذیری مصون باشد، استفاده می.شد. نوعی از دستگاه جهت یاب برای حفظ ثبات بخش.های مختلف این جزیره استفاده می.شود كه می.تواند تغییرات جزیی در موقعیت مواج آنها را به طور خودكار تنظیم كند. البته در مناطق دیگر جهان، جزایر شناور مصنوعی متعددی وجود دارد اما هیچ.یك از آنها تا این اندازه بزرگ و واقعا شناور نیستند.[/SIZE]

موضوعات مشابه: