نمایش اعداد فارسی در ورد (Word)
برای اینکه در نرم*افزارهای مایکروسافت آفیس بتوانید اعداد فارسی تایپ کنید، روش*های مختلفی وجود دارد، یکی از روش*ها این است که به قسمت Regional Settings موجود در قسمت Control Panel ویندوز مراجعه کنید و همهٔ اعداد را فارسی کنیم، ولی با اینکار همهٔ اعداد ویندوز شما در همهٔ برنامه*ها فارسی خواهند بود، حتی تقویم و ساعت شما نیز عددها را فارسی نمایش خواهند داد.
روش متداول*تر و بهترین روش برای اینکار تنظیم کردن نوع اعداد در مایکروسافت ورد است، یعنی می*توانید تنظیم کنید که اعداد درون متن چگونه نمایش داده*شوند.

در این روش سه گزینهٔ متداول وجود دارد:
گزینهٔ Context اعداد را بسته به متن آنها نمایش می*دهد، اگر متن کنار عدد شما فارسی باشد، عدد فارسی نمایش داده می*شود و اگر متن کنار عدد انگلیسی باشد، عدد انگلیسی خواهد بود، ما این گزینه (یعنی Context) را پیشنهاد می*کنیم.
گزینهٔ دیگر Hindi است، اگر Hindi را انتخاب کنید، همهٔ اعداد در همهٔ متن*ها فارسی نمایش داده می*شوند
و بالاخره گزینهٔ آخر هم System است که همهٔ اعداد را انگلیسی نمایش می*دهد.


برای نمایش اعداد فارسی در ورد ۲۰۰۳ (Word 2003) از منوی Tools، گزینهٔ Options را انتخاب کنید، زبانهٔ Complex Script را انتخاب کنید و از منوی کشوئی پایین صفحه، گزینهٔ Numeral را بزنید، و از منو گزینهٔ Context را انتخاب کنید.


[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
  • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
    براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]    برای نمایش اعداد فارسی در ورد ۲۰۰۷ (Word 2007) روی دکمهٔ Office کلیک کنید و Word Options را انتخاب کنید، به بخش Advanced بروید و Show Document Content را کلیک کنید و در بخش Numeral گزینهٔ Context را انتخاب کنید.

    موضوعات مشابه: