گوگل لایه دفاعی جدیدی را برای اشتراك های جی میل و Google Apps افزود كه در آن كاربران این خدمات برای ورود به اشتراك خود، یك كد امنیتی برروی گوشی خود دریافت می كنند.
به گزارش ایسنا، این شركت با آگاهی از این كه امنیت جی میل تنها به قدرت كلمه عبور كاربران متكی است كه به راحتی هك شده یا به سرقت می رود، یك روند تایید هویت دو مرحله ای را برای كاربران خدمات جی میل، Google Apps Premier، آموزش و مشتریان تجاری و دولتی معرفی كرد تا به شكل مطمئن تری به اشتراك های خود دسترسی داشته باشند.
این امكان امنیتی جدید به صورت پیش فرض موجود نیست و باید توسط مدیران شركت های كاربر خدمات گوگل فعال شود یا به تنظیمات فردی بستگی دارد.
در این سیستم دو مرحله ای، كاربران در مرحله اول همانند گذشته كلمه كاربری و نام عبور خود را وارد می كنند و در مرحله دوم یك كد شش رقمی به دستگاه موبایل آن ها ارسال می شود.
كاربران گوگل می توانند برای استفاده از این خدمات از طریق صفحه تنظیمات تقاضا و می توانند مشخص كنند كد امنیتی به آن ها از طریق پیام كوتاه یا مكالمه صوتی خودكار یا از طریق برنامه Authenticator گوگل كه در گوشی های آندرویدی، بلك بری یا آیفون قابل دانلود است، ارسال شود. این كد به صورت تصادفی ایجاد شده و هر چند دقیقه یكبار تغییر می كند.

موضوعات مشابه: